پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
خانه / محیط زیست / پوشاندن سطح یخچال های طبیعی در ایتالیا
پوشاندن سطح یخچال های طبیعی در ایتالیا

پوشاندن سطح یخچال های طبیعی در ایتالیا

هر تابستان، یخچال های پرنسا در شمال ایتالیا با صفحات بزرگ که نور آفتاب را منعکس می کنند، پوشانده می شوند.

یخچال پرستا در شمال ایتالیا، بیش از یک سوم از حجم خود را از سال ۱۹۹۳ از دست داده است. پس از اتمام فصل اسکی، مسئولین منطقه با استفاده از پوشش های سفید که مانع از برخورد پرتوهای خورشید می شود، تلاش می کنند تا مانع از آب شدن آن شوند.

داوود پانیتزا، رئیس شرکت Carosello-Tonale که این کار را انجام می دهد توضیح می دهد که این منطقه به طور مداوم در حال کوچک شدن است، بنابراین ما حداکثر آن را که بتوانیم پوشش می دهیم.

این شرکت در سال ۲۰۰۸ که فعالیت خود را آغاز کرد توانست ۳۰ هزار متر مربع را پوشش دهد. اما اکنون نزدیک به ۱۰۰ هزار متر مربع تحت پوشش این شرکت است

پانتیزگفت که این پوشش ها، برزنت های ژئوتکستایل هستند که نور خورشید را منعکس و دمای پایین تر از سطح خارجی را حفظ می کنند،  بنابراین تا آنجا که ممکن است از ذوب برف جلوگیری می کنند.”

در مرز بین لومباردی و ترنتینو آلتو آدیج و در ارتفاع ۳۰۰۰ متری، کارگران ورق ها را به صورت نوارهای بلند بر روی زمین پهن و آن ها را به هم محکم کرده و از کیسه های شن و ماسه برای نگه داشتن این پوشش ها در برابر باد استفاده می کنند.

این صفحات، که ابعاد آن ها ۷۰ متر در ۵ متر است، پس از قرار گیری بر روی برف، به سختی از برف زیر آن قابل تمایز هستند. نصب و جمع آوری این صفحات هرکدام، شش هفته به طول می انجامد و قیمت هر رول از این پوشش ۴۰۰ یورو است./زیست انلاین

منبع: theguardian

حتما ببینید

تبعات چرای بی‌رویه در یک منطقه حفاظت شده

تبعات چرای بی‌رویه در یک منطقه حفاظت شده

معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران به تشریح تبعات چرای بی‌رویه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.