یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲
خانه / انرژی‌های پاک / پرواز اولین پهپاد بزرگ و کاملا خورشیدی چین
پرواز اولین پهپاد بزرگ و کاملا خورشیدی چین

پرواز اولین پهپاد بزرگ و کاملا خورشیدی چین

یک شرکت چینی اعلام کرد اولین هواپیمای بدون سرنشین چینی که با انرژی خورشیدی کار می‌کند، پرواز اولیه خود را انجام داد.

به نقل از چاینادیلی، صنعت هوانوردی چین روز یکشنبه اعلام کرد اولین پرواز اولین پهپاد بزرگ و کاملا خورشیدی چین در روز شنبه انجام شد.

شرکت صنعت هوانوردی چین در یک بیانیه خبری اعلام کرد این پهپاد که Qimingxing ۵۰ یا ستاره صبح ۵۰ نام دارد در ساعت ۵:۵۰ بعد از ظهر به وقت محلی روز شنبه از فرودگاهی در یولین در استان شاآنشی به پرواز درآمد و ۲۶ دقیقه قبل از فرود در هوا باقی ماند و در تمام این مدت همه سیستم‌ها به خوبی کار می‌کردند.

این پهپاد بدون سرنشین که توسط شش موتور الکتریکی با باتری خورشیدی حرکت می‌کند، برای انجام عملیات طولانی مدت در فضای نزدیک طراحی شده است.

فضای نزدیک برای اشاره به بخش اتمسفر زمین بین ۲۰ تا ۱۰۰ کیلومتر از زمین استفاده می‌شود که بخش‌هایی از استراتوسفر، مزوسفر و ترموسفر پایین را در بر می‌گیرد. این ارتفاع بالاتر از ارتفاعی است که هواپیماهای مسافربری تجاری به آن می‌رسند اما پایین‌تر از ارتفاعی است که ماهواره به فضا فرستاده می‌شوند.

این پهپاد قادر است تا ارتفاع ۲۰ کیلومتری پرواز کند و می‌تواند در طول شب در هوا بماند. “ژو شنگلی” (Zhu Shengli)، طراح ارشد Qimingxing ۵۰ گفت: پنل‌های خورشیدی روی بال‌های آن که در مجموع ۵۰ متر طول دارند، تعبیه شده‌اند.

ژو که این پهپاد را شبه قمر می‌نامد، گفت که این پهپاد با استانداردهای بالای کارایی عملیاتی طراحی شده و سازگار با محیط زیست است. از جمله عملکردهای دیگر آن نظارت بر آتش سوزی جنگل، بررسی جو، نقشه برداری هوایی و بازپخش سیگنال ارتباطی خواهد بود.

وی افزود: این پهپاد با انرژی خورشیدی به پیشرفت تحقیق و توسعه در زمینه‌هایی مانند انرژی‌های نو، مواد کامپوزیت و مهندسی هوانوردی کمک می‌کند و قابلیت‌های عملیاتی ملی را در فضای نزدیک و بر روی اقیانوس‌ها بهبود می‌بخشد. در سطح بین‌المللی، تعداد انگشت شماری از کشورها، از جمله ایالات متحده و بریتانیا، پهپادهایی با انرژی خورشیدی ساخته‌اند که می‌توانند تا ارتفاع ۲۰ کیلومتری پرواز کنند./منبع : ایسنا

حتما ببینید

نگاهی به یک توربین بادی منحصر به فرد در شرق انگلستان

نگاهی به یک توربین بادی منحصر به فرد در شرق انگلستان

یک توربین بادی با ظاهری منحصر به فرد در اسکله “اسکگنس” توجه‌ها را به خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.