سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲
خانه / پسماند و بازیافت / مدل مالی احداث زباله‌سوز هرچه سریع‌تر نهایی شود
مدل مالی احداث زباله‌سوز هرچه سریع‌تر نهایی شود

مدل مالی احداث زباله‌سوز هرچه سریع‌تر نهایی شود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرح احداث زباله‌سوز در سراوان، گفت: اگرچه زباله‌سوزی آخرین گزینه بوده، چراکه به معنی سرمایه‌سوزی است اما برای نجات منطقه باید مدل مالی احداث زباله‌سوز هرچه سریع‌تر نهایی شود.

علی سلاجقه در چهل‌ودومین جلسه کارگروه ملی مدیریت پسماندها با اشاره به آماده بودن طرح جامع مدیریت پسماند، اظهار کرد: اگر این طرح نیاز به بازنگری دارد باید در کمترین زمان انجام شود.

وی با اشاره به معضل مدیریت پسماند در سراوان رشت، افزود: تاکنون همه روش‌های مدیریت پسماند در مرکز دفن سراوان امتحان شده و ضرورت دارد که بحث تفکیک از مبدا نیز برای این منطقه مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص مباحث مطرح شده درباره انتخاب محل جدید دفن زباله، تصریح کرد: لازم است برای جانمایی محل جدید دفن زباله برنامه زمانی درنظر گرفته شود و همزمان با بحث دریافت مجوز محیط زیستی برای آن، موضوع فرهنگ‌سازی در جامعه هدف نیز انجام شود.

وی از معاون محیط زیست انسانی و مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست و نیز نمایندگان دستگاه‌های عضو کارگروه ملی خواست که با هماهنگی همکاران استانی، جلسه‌ای با حضور استانداری گیلان، شهرداری رشت و دستگاه‌های نظارتی در مدت دو هفته آینده به منظور بررسی میدانی میزان پیشرفت طرح‌های مدیریت پسماند سراوان تشکیل دهند و با اولویت‌بندی اقدامات مورد نیاز، گزارشی از روند کار در جلسه آینده کارگروه ملی ارائه کنند.

سلاجقه با اشاره به طرح احداث زباله‌سوز در سراوان، خاطرنشان کرد: اگرچه از نظر ما زباله‌سوزی آخرین گزینه است، چراکه به معنی سرمایه‌سوزی است اما برای نجات منطقه باید مدل مالی احداث زباله‌سوز هرچه سریع‌تر نهایی شود و امیدواریم طرح مدیریت پسماند در سراوان استان گیلان به یک الگوی مناسب برای همه مناطق شمالی و نیز تمام کشور تبدیل شود.

منبع: فارس

حتما ببینید

کمپین «تفاله، زباله نیست» برای اولین‌بار در اصفهان اجرا می‌شود

کمپین «تفاله، زباله نیست» برای اولین‌بار در اصفهان اجرا می‌شود

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان از برگزاری کمپین «تفاله، زباله نیست» برای اولین‌بار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.