یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲
خانه / پسماند و بازیافت / طرح جمع‌آوری مکانیزه زباله‌های خشک سطح دریا در هرمزگان تدوین می‌شود
طرح جمع‌آوری مکانیزه زباله‌های خشک سطح دریا در هرمزگان تدوین می‌شود

طرح جمع‌آوری مکانیزه زباله‌های خشک سطح دریا در هرمزگان تدوین می‌شود

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: طرحی با محوریت جمع‌آوری مکانیزه زباله‌های خشک سطح دریا با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان از سوی بنادر و دریانوردی این استان به زودی عملیاتی می‌شود.  

 حمیدرضا محمدحسینی تختی روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: با اجرای منظم و مستمر الزامات کنوانسیون مقابله با آلودگی دریا (مارپل) برای کشتی‌های ورودی و پایش مستمر دریا از آلودگی‌های زیست محیطی، بندرشهید باهنر در شرایط مطلوب قرار دارد.

وی ادامه داد: با ورود تمامی شناورها و کشتی ها، کار رصد و پایش توسط تیم کارشناسان محیط زیست دریایی انجام و در صورت هرگونه مغایرت با قوانین حاکم مراتب جهت رفع نواقص به فرمانده شناور ارجاع می‌شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با اشاره به تدوین طرح جمع‌آوری مکانیزه زباله‌های خشک سطح دریا با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان، افزود: جمع‌آوری زباله‌ها و پسماندهای شناورها به تفکیک خشک و تر بسیار ضروری و مهم است.  

محمدحسینی اضافه کرد: تحویل کیسه‌هایی متناسب با نوع پسماند به خدمه شناورها در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست دریایی به شکل مداوم در بندر شهید باهنر انجام می‌شود .

گفتنی است؛ کنوانسیون مارپل در خصوص مقررات در برگیرنده منابع گوناگون آلودگی ناشی از کشتی‌ها بوده و هدف اصلی آن، حذف آلودگی عمدی محیط زیست دریا بوسیله نفت و سایر مواد مضر و کاهش تخلیه چنین موادی به صورت عمدی و یا غیرعمدی، از طریق اعمال قوانین و مقررات بر کشتی ها و بنادر است./منبع : ایرنا

حتما ببینید

هامون تشنه نیازمند توجه ویژه

هامون تشنه نیازمند توجه ویژه

دریاچه هامون جزو ۱۳ ذخیره‌گاه زیست‌کره ایران و هفتمین تالاب بین المللی جهان است اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.