محیط زیستمحیط زیست در صنعت و معدن

سوخت مازوت وگازوئیل به حدود۶۰درصد رسیده/ لزوم قطع فوری این سوخت ها در نیروگاه های اطراف تهران

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از رئیس سازمان محیط زیست خواست که نسبت به قطع مصرف سوخت مازوت و گازوئیل در نیروگاه های اطراف تهران اقدامی عاجل داشته باشد.

 زهرا نژادبهرام در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه نامه ای خطاب به کلانتری رئیس سازمان محیط زیست نوشتم چراکه مسئولیت اجرای قانون هوای پاک برعهده وی است، گفت: در این نامه اعلام کردم با عنایت به تایید شدن اطلاعات واصله پیرامون استفاده نیروگاه های کشور از سوخت مازوت که از خطرناکترین سوخت های فسیلی است و سلامت شهروندان تهرانی در شرایط کرونایی در معرض خطر جدی قرار داده است، اقدامی انجام شود.


وی افزود: با توجه به تذکر جدی وزارت بهداشت و به وزارت نیرو و با توجه به مصاحبه اخیر جنابعالی(کلانتری) در مورد مصرف مازوت و گازوئیل در نیروگاه های اطراف تهران به ویژه فعالیت نیروگاه های شهید رجایی قزوین و منتظر القائم که آثار جدی آن بر شهروندان تهرانی از سوی کارشناسان مورد تایید است، در جایگاه نمایندگی مردم از کلانتری میخواهم برحسب وظایف قانونی، که براساس قانون هوای پاک مسئولیت برعهده شماست نسبت به جلوگیری از مصرف سوخت مازوت و سوخت های مشابه اقدامات لازم را انجام دهید.


عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با رد هر گونه مماشات در این شرایط با توجه به عزم حاکمیت بر تامین سلامت شهروندان موید این مهم است که اولویت این کشور سلامتی شهروندان است، افزود: شدت آلودگی هوا آنقدر است که سهم منابع ثابت مخصوصا سوخت مازوت و گازوئیل به حدود ۶۰ درصد رسیده است و در شرایطی که به واسطه کرونا مدارس و دانشگاه ها تعطیل و ادارات با ۵۰ درصد توان کار می کنند، ادامه این آلودگی برای شهروندان غیر قابل پذیرش است.

وی خطاب به کلانتری گفت: لذا از شما میخواهم در اسرع وقت نسبت به قطع مصرف سوخت مازوت و گاروئیل در نیروگاه های اطراف تهران مساعدت لازم  را انجام دهید./منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا