یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲
خانه / محیط زیست / سال ۲۰۲۰ یکی از داغترین سه سال ثبت شده
سال 2020 یکی از داغترین سه سال ثبت شده

سال ۲۰۲۰ یکی از داغترین سه سال ثبت شده

امسال در مسیر تبدیل شدن به یکی از سه گرمترین سال ثبت شده است.

به گزارش «انرژی امروز» از Energy Live News، این بر اساس گزارش جدید آب و هوای جهانی توسط سازمان جهانی هواشناسی سازمان ملل متحد (WMO) است، که نشان می دهد دهه ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ گرمترین دهه ثبت شده است، گرمترین شش سال از سال ۲۰۱۵ اتفاق افتاده است.

بر اساس پنج مجموعه داده جهانی دما، تحقیقات WMO در مورد این مجموعه داده ها، ۲۰۲۰ را به عنوان دومین گرمترین دوره در این مدت، پس از سال ۲۰۱۶ و پیش از ۲۰۱۹ قرار داده است.

این سازمان گفت که تفاوت بین گرمترین سه سال اندک است و رتبه بندی دقیق برای هر مجموعه داده می تواند با دسترسی به داده های کل سال تغییر کند.

با توجه به تجزیه و تحلیل WMO، بیشترین گرمای قابل توجه در شمال آسیا، به ویژه قطب شمال سیبری مشاهده شده است، جایی که دما بیش از ۵ درجه سانتیگراد بالاتر از حد متوسط ​​بود.

این گزارش همچنین تأکید می کند که بیش از ۸۰٪ اقیانوس جهانی در برخی از مواقع در سال ۲۰۲۰ امواج گرمایی دریایی را تجربه کرده است.

پرفسور پتری تاالاس دبیر کل WMO، اظهار کرد: قرار است میانگین دمای کره زمین در سال ۲۰۲۰ حدود ۱.۲ درجه سانتیگراد بالاتر از سطح قبل از صنعت ۱۸۵۰-۱۹۰۰ باشد. حداقل یک از هر پنج احتمال وجود دارد که تا سال ۲۰۲۴ به طور موقت از ۱.۵ درجه سانتیگراد فراتر رود./انرژی امروز

حتما ببینید

برای تولید زباله کمتر و یک سفر محیط زیستی در نوروز چه کنیم؟

برای تولید زباله کمتر و یک سفر محیط زیستی در نوروز چه کنیم؟

هنگام سفر به طبیعت، رفتار ما انسان‌ها با طبیعت و محیط زیست چگونه است؟ آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.