انرژی‌های پاک

توربین های بادی که چراغ بزرگراه ها را روشن نگه می دارد

 از طرح جدید توربین های بادی که می تواند به پایه های چراغ های بزرگراه ها متصل و از طریق عبور خوردروها نیروی انرژی آن تامین می شود، رونمایی شد.

به گزارش زیست آنلاین، سازندگان این توربین معتقدند که این اختراع به اهداف انرژی تجدیدپذیر انگلیس و فراتر از آن کمک خواهد کرد زیرا این توربین ها متکی به باد طبیعی نیستند.

 باری تامپسون، مدیر عامل آلفا ۳۱۱، مخترع این توربین می گوید ایده آنها در نوع خود در جهان بینظیر است و پاسخی ساده برای چالش پیچیده جمع آوری مقدار زیادی انرژی پاک ارائه می دهد.

 این شرکت معتقد است که یک توربین متصل به تیر چراغ می تواند در مجموع حدود ۶ مگاوات در روز تولید کند که برای تأمین انرژی یک دهکده کوچک، کافی است.

 هفته گذشته، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس متعهد شد که با یک انقلاب صنعتی سبز، تا سال ۲۰۳۰، انرژی هر خانه در انگلیس توسط مزرعه بادی تامین شود. تامپسون معتقد است اختراع آن ها به کشور در رسیدن به این هدف کمک می کند . 

هر توربین که می تواند به مقدار ۲۱ متر مربع (۲۲۶ فوت مربع) پنل خورشیدی انرژی تولید کند، دارای دو متر (۶.۵ فوت) طول است و با ادامه توسعه حتی کمتر هم می شود. 

آقای تامپسون گفت این شرکت در حال مذاکره با مقامات محلی انگلیس برای آزمایش فناوری در جاده های آنها است. تعدادی از شهرهای کوچک ایالات متحده نیز در حال آزمایش این فناوری هستند./زیست انلاین

 منبع: goodnewsnetwork

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا