محیط زیست

نصب ۵ دستگاه “خوددریافت پسماند خشک”درمیادین میوه و تره بار/رایزنی برای نصب در شهروند و مترو

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: تا پایان هفته ۵ دستگاه خوددریافت پسماند خشک در میادین میوه و تره بار نصب خواهد شد.

صدرالدین علیپور با اعلام این خبر گفت: با هدف کاهش تولید پسماند، تفکیک پسماند از مبداء، کاهش دفن زباله و حفظ محیط زیست، شهرداری تهران از سال گذشته اجرای طرح کاپ را به عنوان الگوی نوین کاهش پسماند آغاز کرده است. یکی از بخش های اجرایی این طرح هم نصب دستگاه های RVM (خوددریافت پسماند خشک) در مراکز پرتردد است.

وی ادامه داد: برهمین اساس، سازمان پسماند تا پایان هفته ۵ دستگاه RVM را در میادین میوه و تره بار دریاچه خلیج فارس، سردار جنگل، لواسانی، صادقیه و ولنجک نصب خواهد کرد تا شهروندان به ازای تحویل پسماندهای خشک مثل پلاستیک و شیشه به دستگاه، به اندازه ارزش ریالی این محصولات اعتبار دریافت کنند و با این اعتبار که به شکل قبض در اختیار مشتری است، از میدان میوه و تره بار خرید کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، علیپور با تاکید بر اینکه برنامه ریزی شهرداری تهران، نصب دستگاه های خوددریافت پسماند در ۲۰۰ نقطه از پایتخت است، تصریح کرد: درحال مذاکره با سایر زیرمجموعه های شهرداری هستیم تا بتوانیم این دستگاه ها را در فروشگاه های شهروند و ایستگاه های مترو نیز نصب کنیم./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا