انرژی‌های پاک

رویکرد سبز می تواند صدها هزار شغل در استرالیا ایجاد کند

کربن زدایی از اقتصاد با سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر، ساختمان های پاک، حمل و نقل و تولید پاک می تواند به مبارزه با رکود اقتصادی کمک کند.

طبق یک مطالعه که با حمایت رهبران تجاری و سرمایه گذاران انجام شده است، با سرعت بخشیدن به تغییر رویکرد به سوی انتشار گازهای گلخانه ای صفر، صدها هزار شغل می تواند در استرالیا ایجاد شود.

دفتر آمار استرالیا تخمین می زند که ۸۳۵ هزار شغل از زمان شروع همه گیری ویروس کرونا در ماه مارس از بین رفته است.

طبق مطالعه Beyond Zero Emission، یک اندیشکده انرژی و تغییرات اقلیمی، پروژه های عملیاتی برای کربن زدایی از اقتصاد، ضمن مدرن سازی صنعت استرالیا می توانند ۱.۷۸ میلیون شغل طی پنج سال آینده ایجاد کنند، که به طور متوسط، ۳۵۵ هزار شغل در هر سال می شود.

این طرح به صدها میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد. این موسسه می گوید سرمایه گذاران انرژی پاک تمایل خود را برای سرمایه گذاری در این مقیاس نشان داده اند.

در این گزارش آمده استرالیا برخی از این فرصت ها از جمله حمل و نقل برقی، تولید کربن صفر و فولاد سبز را از دست می دهد، مگر اینکه دولت ها فضایی ایجاد کند که به ترغیب معاملات بزرگ سرمایه گذاری کمک کند.

تحقیقات بانک مرکزی استرالیا نشان داد که تعداد پروژه های انرژی تجدیدپذیر در مقیاس بزرگ علیرغم ثبت رکورد در سال ۲۰۱۸، در سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است.

این اندیشکده می گوید دولت ها نیز در سرمایه گذاری مستقیم نقش دارند. پروژه های خطوط انتقال سریع به نیروگاه های تجدیدپذیر، ساخت مسکن با بهره وری انرژی بالا و گسترش اتوبوس ها و قطار های برقی، برخی از کارهایی است که دولت می تواند انجام دهد./زیست انلاین

منبع: theguardian

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا