محیط زیست

محصولات یونیلیور تا سال ۲۰۳۰ زیست تخریب پذیر خواهند شد

شرکت یونیلیور در نظر دارد تا طی یک دهه آینده، ۷۰ هزار عدد از محصولات خود را زیست تخریب پذیر کند

شرکت یونیلیور در نظر دارد تا طی یک دهه آینده، ۷۰ هزار عدد از محصولات خود را زیست تخریب پذیر کند و ردپای کربن برای تولید آنها را به عنوان بخشی از تعهدات جدید خود برای مقابله با بحران آب و هوا اعلام کند.

صاحب برندهای تجاری صابون داو، سس مایونز هلمن و بستنی بن و جری روز گذشته از برنامه های خود برای دستیابی به انتشار خالص صفر در تولید محصولاتش تا سال ۲۰۳۹ رونمایی کرد. این شرکت همچنین اعلام کرد ۱ میلیارد یورو در “صندوق آب و هوا و طبیعت” که به مقابله با جنگل زدایی، حفاظت از حیات وحش و حفظ آب می پردازد سرمایه گذاری خواهد کرد.

آلن ژوپ، مدیر عامل یونیلور گفت: در حالی که جهان با اثرات ویرانگر شیوع ویروس کرونا و مقابله با موضوعات نابرابری درگیر است، ما نمی توانیم به خودمان اجازه دهیم که این موضموع را فراموش کنیم که بحران آب و هوا هنوز هم تهدیدی برای همه ما است.

این شرکت قصد دارد برای محفظت از منابع آب، فرمولاسیون محصولات خود را زیست تخریب پذیر کند. براساس اعلام بانک جهانی، بیش از ۲.۱ میلیارد نفر آب آشامیدنی ناسالم مصرف می کنند و ۴۰ درصد از جمعیت جهان تحت تأثیر کمبود آب هستند.

این غول کالاهای مصرفی اولین هدف آب و هوایی خود را در سال ۲۰۱۰ تعیین کرد و متعهد شد تا انتشار گازهای گلخانه ای محصولات خود را تا سال ۲۰۳۰ نصف کند. اکنون این روند فراتر رفته و هدف این شرکت حذف یا جبران انتشار گازهای گلخانه ای از کلیه محصولات خود تا سال ۲۰۳۹، از نقطه تولید تا نقطه فروش است./زیست انلاین

منبع: cnn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا