اخبارگزارش

کارخانه اسید سولفوریک نماد آشتی صنعت با محیط زیست

برای احداث کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه با تولید سالیانه ۶۱۰ هزار تن اسید، بالغ بر ۱۱۰ میلیون ارز اختصاص داده شده است.

به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه: «خداداد غریب‌پور» در حاشیه بازدید از مجتمع مس سرچشمه و افتتاح کارخانه اسید سولفوریک اظهار کرد: افتتاح کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه این پیام را با خود به همراه دارد که مس به‌عنوان یک شرکت بزرگ تولیدکننده معدنی، همچنان که تولید برایش مهم است محیط زیست انسانی، خاک و آب‌وهوا هم برایش مهم است و این یک رسالت اجتماعی بوده است که در قالب یک پروژه محیط زیستی به بهره‌برداری رسیده است.

غریب‌‌پور گفت: شرکت صنایع مس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های معدنکاری در ایران است که مجموعاً ۱۰ درصد از ماده معدنی کشور را از معادن مس کشور استخراج می‌کند.

وی بیان کرد: در معدن بزرگ مس سرچشمه ۳۰ میلیون تن ماده معدنی و ۶۰ میلیون تن باطله وجود دارد یعنی مجموعاً ۹۰ میلیون تن معدنکاری در این معدن صورت می‌گیرد و از مشخصات خوب این معدن این است که اکتشافات تکمیلی که در حال انجام است جواب داده و باز همچنان ذخایر مواد معدنی در این معدن رو به افزایش است.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو تصریح کرد: به‌رغم همه محدودیت‌ها امسال ۱۵ درصد در صنعت مس رشد تولید داشتیم و امیدوارم تا پایان سال به ۲۶۰ هزار تن کاتد برسیم که رقم خیره‌کننده و منحصربه‌فردی است و این افزایش تولید ادامه خواهد داشت.

غریب‌پور با بیان اینکه شرکت صنایع مس ایران بالغ بر ۲.۵ میلیارد یورو طرح توسعه در  برنامه دارد و در سال‌های آینده این طرح‌ها به مدار تولید خواهند آمد، خاطرنشان کرد: مطمئناً ذخایر معدنی مس در کشور با توجه به اکتشافات جدیدی که در مجموعه ایمیدرو و شرکت‌های تابعه صورت می‌گیرد رو به افزایش است.

معاون وزیر صمت گفت: این ذخایر بزرگ را به این شکل تقسیم‌بندی کردیم که مس در ذخایر معدنی بزرگ سرمایه‌گذاری کند و معادن کوچک را بخش خصوصی با مشارکت صنعت مس اقدام کند، درواقع در ظرفیت عظیم ذخایر معدنی مس با مدیریت شرکت ملی صنایع مس ایران و فعالیت بخش خصوصی حتماً افزایش تولید درخشانی خواهیم داشت./مس پرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا