دوشنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۱
خانه / توسعه پایدار / اقتصاد و محیط‌زیست / اعمال سیاست‌های تشویقی برای توسعه اقتصاد سبز
اعمال سیاست‌های تشویقی برای توسعه اقتصاد سبز

اعمال سیاست‌های تشویقی برای توسعه اقتصاد سبز

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از اعمال سیاست‌های تشویقی برای ادارات، کارخانجات و صنایع در راستای توسعه اقتصاد سبز خبر داد.

علی سلاجقه اظهار کرد: در سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست در یکی از بندها موضوع اقتصاد سبز مطرح شده که این مهم باید در سبد خانوار و تولید ناخالص داخلی دیده شود.

وی با بیان اینکه امروز دنیا به سمت سبزینگی حرکت کرده است، افزود: امروز سبزینگی جایگزین توسعه شده و وقتی این مسئله را مبنا قرار می‌دهیم دنیا از جمله کشورمان در این مسئله پیشگام خواهند بود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه کشورمان از لحاظ آموزه‌های دینی و دانش بومی در راستای حفظ سبزینگی قدمت دیرینه‌ای دارد، یادآور شد: برنامه هفتم توسعه منطبق بر قانون و برنامه تحولی دولت و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است که امیدوارم حفظ سبزینگی مورد توجه قرار گیرد.

سلاجقه یکی از شاخصه‌های برنامه توسعه هفتم را مسئله اقتصاد سبز برشمرد و تاکید کرد: ما در همه سطوح در حال گسترش اقتصاد سبز هستیم و خوشبختانه استانداران در استان‌های مختلف کشور توجه ویژه‌ای به این مسئله دارند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پایان متذکر شد: ما برای گسترش و ارتقای شاخصه‌های اقتصاد سبز و تشویق مردم و ترغیب دستگاه‌های اجرایی، کارخانجات و صنایع، سیاست‌های تشویقی را در نظر گرفتیم و در این راستا از ظرفیت صندوق توسعه ملی نیز استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز با استقبال استاندار گلستان و جمعی از مسئولان استانی وارد استان شد.

وی در بدو ورود به گلستان به شهدای گمنام گرگان ادای احترام کرد، همچنین بازدید از نقطه پیشنهادی احداث تله کابین گرگان، بازدید از موزه تنوع زیستی گرگان، بازدید از منطقه پیشنهادی احداث تله کابین علی آباد کتول، بازدید از مرکز دفع پسماند شرق استان در آزادشهر،  بازدید از تفرجگاها و موزه تنوع زیستی  پارک ملی گلستان و بازدید از زیستگاه حیات وحش دشت میرزا بایلو و آلمه از دیگر برنامه های سفر یک روزه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به گلستان است./منبع : ایسنا

حتما ببینید

«چم‌شیر»، فاجعه‌ای خطرناک‌تر از «گتوند»

«چم‌شیر»، فاجعه‌ای خطرناک‌تر از «گتوند»

فعالان محیط زیست برای دستور لغو آبگیری سد چم‌شیر لحظه‌شماری می‌کنند.  روزنامه رسالت نوشت: «سد چم شیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.