محیط زیست در صنعت و معدن

لزوم رصد مستمر واحدهای صنعتی برای رعایت مصوبات کمیسیون هوای پاک

معاون استاندار تهران بر لزوم رصد و پایش مستمر واحدهای صنعتی با هدف نظارت بر رعایت مصوبات کمیسیون هوای پاک تاکید کرد.

عبدالرضا چراغعلی در پنجمین جلسه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک گفت: هر گونه افزایش ظرفیت محصولات، اصلاح عناوین محصولات، توسعه و تغییر محل واحدهای تولیدی منوط به رعایت قوانین و مقررات از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست در قالب راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب، رعایت اصول بهداشتی و غیره می‌باشد. پس از مطرح کردن تقاضا واحدهای تولیدی و بحث و گفت و گو در مورد اشکالات وارد بر محل استقرار این واحد ها مبنی بر  لزوم استقرار در خارج از محدوده و حریم شهر، تصمیمات لازم اتخاذ می شود.
 
وی افزود: فرمانداران و دستگاه های نظارتی، در صورت موافقت با پیشنهادات واحدهای تولیدی و صدور مصوبات و پروانه، به پایش ها، رصد و بازدید خود از این واحدها ادامه دهند و در صورتی که عملکرد این واحدها با مصوبات اعلام شده مغایرت داشته باشد، درخواست جهت تجدیدنظر در کمیسیون مطرح می شود.
 
در ادامه این جلسه درخواست اصلاح عناوین محصولات، افزایش ظرفیت تولید برخی واحدهای تولیدی و صنعتی مطرح شد که با نظر معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران و اعضای جلسه با توجه به اهمیت موضوع اشتغالزایی در کنار توجه به حفاظت از محیط زیست، مورد توافق قرار گرفت./منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا