پسماند و بازیافتمحیط زیست

آموزش کودکان درباره بازیافت زباله در آمریکا

اداره محیط زیست شهر اسپرینگفیلد در ایالت میزوری آمریکا میزبان رویدادی با عنوان “زباله یا بازیافت” است که هدف آن آموزش کودکان در زمینه بازیافت و مراقبت از زمین است.

اداره محیط زیست شهر اسپرینگفیلد در ایالت میزوری آمریکا میزبان رویدادی با عنوان “زباله یا بازیافت” است، هدف این رویداد آموزش کودکان در زمینه بازیافت و مراقبت از زمین است، در این رویداد ایستگاه‌هایی در نظر گرفته شده است که کودکان می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا وسیله‌ای که در دست دارند صرفه زباله است و باید دور ریخته شود یا قابل بازیافت است.

اجراکننده رویداد یادشده اعلام کرده است در صورتی که کودکان با اطلاعاتی که به آن دسترسی دارند، به سوالات درست پاسخ دهند و بین سطل زباله و سطل بازیافت، گزینه درست را انتخاب کنند، هدیه دریافت می‌کنند؛ این رویداد به منظور سرگرمی و آموزش جامعه در مورد نحوه بازیافت برگزار می‌‎شود، همچنین به مردم یادآوری می‎‌شود که در صورت امکان از کالاها و وسایلی استفاده کنند که قابلیت تغییر کاربری، استفاده مجدد یا بازیافت را دارند.

کالاهای زیادی مانند جعبه‌های پیتزا، بسته‌بندی مواد غذایی و غیره وجود دارد که می‌توان آن‌ها را بازیافت کرد، اما ممکن است افراد به این موضوع فکر نکنند، اما با برگزاری رویداد یادشده آگاهی افراد در مورد بازیافت آن‌ها افزایش پیدا می‌کند؛ در این صورت زباله کمتری تولید می‌شود و میزان زباله کمتری به محل دفن زباله منتقل می‌شود.

با وجود اینکه هدف رویداد “زباله یا بازیافت” آموزش به اعضای خانواده در مورد بازیافت است، اما لازم است قبل از فرارسیدن زمان برگزاری این رویداد، آموزش‌هایی در این زمینه به کودکان ارائه شود؛ یادگیری مسائلی در زمینه استفاده مجدد، بازیافت در دوران کودکی از اهمیت زیادی برخوردار است.

منبع: ایمنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا