شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
خانه / محیط زیست / سم‌پاشی درختان شهرکرد با استفاده از سموم سازگار با محیط زیست
سم‌پاشی درختان شهرکرد با استفاده از سموم سازگار با محیط زیست

سم‌پاشی درختان شهرکرد با استفاده از سموم سازگار با محیط زیست

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهرکرد گفت: سم‌پاشی درختان شهر، پایان فصل بهار با هماهنگی اداره حفظ آفات و نباتات جهاد کشاورزی و با نظر مشاوران متخصص انجام می‌شود، این عملیات با استفاده از سموم سازگار با محیط زیست و کم‌ضرر برای شهروندان انجام خواهد شد.

 سیدرضا هاشمی در نشست بررسی وضعیت سمپاشی درختان سطح شهر، اظهار کرد: شهرداری در راستای زیباسازی منظر شهر، گسترش چشم‌اندازهای طبیعی و ارتقای کیفیت فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهرکرد نسبت به ساماندهی و بهسازی لچکی سه‌راه شهرکیان اقدام کرده است.

وی افزود: در این عملیات ۵۵۰ اصله گل رز، نسترن و هفت‌رنگ در ۴٠٠ مترمربع کاشته شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهرکرد خاطرنشان کرد: ساماندهی و احداث فضاهای سبز شهری به عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان در شهر علاوه بر ایجاد جلوه‌های بصری و افزایش زیبایی، ارتقای سیما و منظر شهر و افزایش گونه‌های گیاهی برای بهبود کیفی فضای سبز موجب استفاده بهینه شهروندان و ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت می‌شود.

هاشمی اضافه کرد: به منظور جلوگیری از فرسایش چمن و بهبود وضع موجود، بهسازی چمن حاشیه خیابان طالقانی، حدفاصل خیابان کوثر تا چهارراه طالقانی در دستور کار سازمان قرار گرفت؛ این طرح شامل اجرای جداول جداکننده اطراف باغچه، بهسازی چمن و کاشت گل رز است.

وی ادامه داد: این عملیات طی یک هفته انجام و ۱۵۰ شاخه گل رز در این فضا کاشته شد، امید است مردم با نگهداری از فضاهای ایجاد شده ما را در انجام این رسالت یاری کنند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهرکرد تاکید کرد: هر ساله عملیات سم‌پاشی به منظور مبارزه با آفات و بیماری‌ها و دفع کنه و شته از درختان و فضاهای سبز سطح شهر انجام می‌شود، این عملیات همزمان با بروز و ظهور آفات طی چند نوبت و در پایان فصل بهار در بازه دمایی حدود ۱۲ تا ۳۰ درجه انجام می‌شود تا آسیبی به شهروندان نرسد.

هاشمی با بیان اینکه سم‌پاشی با هماهنگی اداره حفظ آفات و نباتات جهاد کشاورزی و با مشورت مشاوران متخصص انجام می‌شود، گفت: این عملیات با استفاده از سموم سازگار با محیط زیست و کم‌ضرر برای شهروندان انجام خواهد شد.

وی افزود: از شهروندان خواهشمندیم هنگام اعلام برنامه زمانبندی عملیات سم‌پاشی نسبت به بستن پنجره‌ها و پارک نکردن خودرو زیر درختان این سازمان در ریشه‌کنی آفات همراهی کنند.

منبع: ایمنا

حتما ببینید

کمترین و بیشترین شاخص کیفیت آب‌های سطحی مربوط به کدام مناطق است؟

کمترین و بیشترین شاخص کیفیت آب‌های سطحی مربوط به کدام مناطق است؟

سرپرست معاونت توسعه و پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.