شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
خانه / محیط زیست / آموزش‌های زیست محیطی باید از سنین کودکی آغاز شود
آموزش‌های زیست محیطی باید از سنین کودکی آغاز شود

آموزش‌های زیست محیطی باید از سنین کودکی آغاز شود

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، با اشاره به اهمیت و لزوم انتقال آموزه‌های فرهنگی در موضوعات مختلف زیست محیطی به افراد، تاکید کرد که آموزش‌ مسائل مرتبط با محیط زیست و حفظ و نگهداری از آن باید از دوران کودکی به ویژه در مدارس، آغاز شود.

قاسم نهاوندی در آیین نکوداشت هفته زمین پاک در جمع دانش آموزان ناحیه ۲ آموزش و پرورش شیراز، حفظ زمین پاک و پرهیز از پراکنش زباله را یک ضرورت و وظیفه همگانی دانست و گفت: خانواده ها باید این مهم را به عنوان یک فرهنگ پاس دارند و آن را به فرزندان منتقل کنند.

به نقل از محیط زیست فارس، نهاوندی با بیان اینکه در فارس روزانه حدود ۳ هزارتن زباله تولید می‌شود، افزود: متاسفانه مدیریت صحیح پسماند در شمار اندکی از شهرهای این استان انجام می‌شود؛ این وظیفه و رسالت محیط زیست و آموزش را برای اصلاح ساختار مدیریت پسماند سنگین‌تر می‌کند.

نهاوندی با بیان اینکه در همه شهرهای فارس، جز کلانشهر شیراز، نیازمند اصلاحاتی در روش دفع بهداشتی زباله و امحای آن هستیم، گفت: اصلاح این موارد نیازمند همکاری و همراهی بیشتر شهرداری ها، بخشداری ها و مسئولان شهری است.

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: در  روستاهای استان  مدیریت پسماند بسیار نامناسب است، این موضوع می طلبد ما در روستاها و شهرها کار فرهنگی بیشتری برای تفکیک زباله از مبداء داشته باشیم.

معاون پرورشی آموزش و پرورش فارس نیز در این برنامه با بیان اینکه دانش آموزان ، پیغام آوران حفاظت از محیط زیست هستند بر لزوم استفاده از ظرفیت های دانش آموزی برای پاسداشت ارزش‌های زیست محیطی تاکید کرد.

همچنین معاون ناحیه ۲ آموزش و پرورش فارس در این مراسم، استفاده از ظرفیت های دانش آموزی را برای داشتن زمین پاک ضروری دانست و گفت: این فرهنگ باید در بین خانواده ها ترویج شود.

در ادامه این مراسم که در فضایی شاد و مفرح ترتیب یافت مسابقه نقاشی بین دانش آموزان در زمینه زمین پاک وبدون زباله برگزارشد و گروههای دانش آموزی به اجرای نمایش هایی مرتبط با روز زمین پاک پرداختند.

دوم تا هشتم اردیبهشت به نام هفته زمین پاک نامگذاری شده است.

منبع: ایسنا

حتما ببینید

کمترین و بیشترین شاخص کیفیت آب‌های سطحی مربوط به کدام مناطق است؟

کمترین و بیشترین شاخص کیفیت آب‌های سطحی مربوط به کدام مناطق است؟

سرپرست معاونت توسعه و پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.