شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
خانه / محیط زیست در صنعت و معدن / نقش هوشمندسازی در کاهش تبعات زیست‌محیطی معادن
نقش هوشمندسازی در کاهش تبعات زیست‌محیطی معادن

نقش هوشمندسازی در کاهش تبعات زیست‌محیطی معادن

یک دانشیار گروه زمین‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: استفاده از تجهیزات هوشمند در کاهش تبعات زیست‌محیطی نقش دارد و می‌تواند معدن‌کاری را به سمت عملیات سبز هدایت کند.

علی‌خان نصراصفهانی با اشاره به ویژگی‌های معدن‌کاری هوشمند و مزایای بهره‌گیری از این فناوری، اظهار کرد: به‌طورکلی معدن‌کاری هوشمند در مرحله نخست می‌تواند به حفظ سلامت و افزایش ایمنی کارکنان معدن کمک کند.

وی افزود: معدن‌کاری هوشمند مزایای بسیاری دارد و در بهینه کردن فرآیندهای معدن، کاهش مصرف انرژی، بهبود اقتصاد چرخشی و در نهایت توسعه سبز معدن نقش بسیار ویژه‌ای ایفا می‌کند.

این دانشیار گروه زمین‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان ادامه داد: علاوه بر این موارد استفاده از تجهیزات و زیرساخت‌های هوشمند در معدن و توسعه آن می‌تواند عملکرد فعالان این حوزه را تحت تأثیر قرار دهد و بهبود بخشد.

وی با اشاره به نقش فناوری‌های هوشمند در کاهش تبعات زیست‌محیطی معدن‌کاری گفت: استفاده از تجهیزات هوشمند در کاهش تبعات زیست‌محیطی نیز نقش دارد و می‌تواند معدن‌کاری را به سمت عملیات سبز هدایت کند.

نصراصفهانی در همین رابطه ادامه داد: درواقع بهره‌مندی از این تجهیزات می‌تواند بشر را از رویکرد معدن‌کاری سنتی خارج و به سمت معدن‌کاری هوشمند هدایت کند که این تغییر رویه مزایای بسیاری برای بشر به همراه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: این تغییر رویه باعث می‌شود که آسیب‌های زیست‌محیطی معدن‌کاری کاهش یابد و مصرف انرژی در بهترین و بهینه‌ترین حالت خود در تولید فرآورده‌های معدنی قرار بگیرد.

منبع: ایمنا

حتما ببینید

پلمب واحد سه کارخانه سیمان دورود به دلیل آلودگی محیط زیست

پلمب واحد سه کارخانه سیمان دورود به دلیل آلودگی محیط زیست

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دورود از پلمب واحد سه کارخانه سیمان این شهرستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.