شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
خانه / پسماند و بازیافت / دو کارخانه تولید کمپوست در مرکز دفن زباله کرج راه‌اندازی می‌شود
دو کارخانه تولید کمپوست در مرکز دفن زباله کرج راه‌اندازی می‌شود

دو کارخانه تولید کمپوست در مرکز دفن زباله کرج راه‌اندازی می‌شود

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر گفت: بنا داریم در شش ماه اول سال جاری، دو خط کارخانه کمپوست با ظرفیت روزانه بالغ بر ۵۰۰ تن زباله را در مرکز حلقه دره راه‌اندازی کنیم‌.

جواد چپردار در جریان بازدید از روند تفکیک، حمل و تجمیع پسماند، ضمن قدردانی از زحمات نیروهای شهرداری در پاکداشت معابر و مناطق ۱۰گانه کلانشهر کرج به ضرورت اصلاح مدیریت پسماند اشاره کرد و داشتن شهری تمیز و پاکیزه را از مطالبات به حق مردم دانست.

وی اظهار کرد: ممیزی تکالیف مدیریت سازمانی و تعهدات پیمانکاران باید به دقت بررسی و مورد توجه واقع شود. تشویق خدمات ارزشمند و تذکر به هنگام در نقصان تعهدات پیمانکاران به کارآمدی مدیریت شهری و رضایت‌مندی مردم منجر می‌شود که ضروری است استمرار روند مطلوب و تغییر رویه‌های غلط با فوریت در دستور کار سازمان مدیریت پسماند قرار گیرد.

چپردار باز گردانی بخشی از تعهدات پیمانکاری به تکالیف‌امانی، بهره‌مندی از نیرو، تجهیزات و بکارگیری خودروهای سنگین بازسازی شده مدیریت شهری و ساماندهی مدیریتی و اصلاح اشکالات جاری را از اولویت‌های بودجه سال ۱۴۰۲ برشمرد.

وی افزود: بنا داریم در شش ماه اول سال جاری، دو خط کارخانه کمپوست با ظرفیت روزانه بالغ بر ۵۰۰ تن زباله را در مرکز حلقه دره راه‌اندازی کنیم‌.

عضو شورای شهر کرج افزود: مدیریت تولید بیش از ۷۰۰تن زباله روزانه در کلانشهر کرج، شهرداری را مجاب به تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی این دو خط از کارخانه کمپوست کرده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر بیان کرد: تشویق و آموزش مردم به تفکیک زباله به عهده سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوده و تحقق تفکیک از منازل در سال جاری باید در اولویت برنامه‌ها باشد.

وی ادامه داد: شیوهای غلط پیمانکاری تفکیک در سنوات مدیریت شهری بسیار بدیهی بوده که استمرار آن کارآمدی لازم را ندارد و نقض پاکیزگی سیما و منظر شهری، آسیب‌های اجتماعی کودک کار و نابه سامانی چرخ دستی یا کول بری تفکیک باید با تدابیر شورای اسلامی، اهتمام مدیریت شهری و تمهیدات شورای تامین در سیما و منظر معابر و مناطق این شهر پایان یابد که این شورا برای تحقق آن از ابتدای سال جاری برنامه خواهد داشت.

چپردار اضافه کرد:  همانگونه که بارها عرض نموده‌ایم، اصلاح مدیریت پسماند وجوه و مقدماتی دارد که باید امکان تحقق آن مترتب برنامه، آموزش و تعالی فرهنگ باشد. تولید کنندگان زباله، پیمانکاران و سازمان مدیریت پسماند سه وجه این فرایند هستند که اجرای تکالیف هر کدام در موازات هم به اصلاح این مدیریت منجر خواهد شد.

به گفته چپردار در پایان مقرر شد تا مدیر سازمان پسماند گزارش عملکرد پیمانکاران پسماند را برای ممیزی نهایی، اصلاح قراردادها و تغییر شیوه های جاری تا پایان فروردین به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری جهت اتخاذ تصمیمات نهایی ارسال کند.

منبع: ایسنا

حتما ببینید

پای سوخت زباله‌ای به صنایع سیمان کرمانشاه باز می‌شود؟

پای سوخت زباله‌ای به صنایع سیمان کرمانشاه باز می‌شود؟

طرحی در کرمانشاه در دست پیگیری است که اگر به نتیجه برسد از پسماندهای دارای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.