انرژی‌های پاک

سرمایه گذاری ۲ میلیارد یورویی در حوزه ساخت سلول‌های خوشیدی و انرژی پاک در چابهار

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار از ساخت کارخانه تولید سلول‌های خورشیدی و انرژی پاک با سرمایه‌گذاری بیش‌از ۲ میلیارد یورو در این منطقه آزاد خبر داد.

محمد هدایی در جمع خبرنگاران افزود: این کارخانه ظرفیت تولید سلول‌های خورشیدی را از مراحل ابتدایی تا انتها را دارد و می‌تواند برای تولید سالانه پنج هزار مگاوات برق از انرژی خورشید، سلول تولید کند.

وی با اشاره به موقعیت جفرافیایی کشور و بهره‌مندی مناسب از نور خورشید افزود: تولید برق از انرژی خورشیدی علاوه‌بر کمک به بالا بردن راندمان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور، به عنوان یک صنعت دوستدار محیط زیست نیز شناخته می‌شود.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: این شرکت در زمان ساخت برای ۶ هزار نفر اشتغال به همراه دارد و در زمان بهره‌براری نیز برای سه هزار نفر به صورت مستقیم و برای ۱۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی می‌کند.

وی ادامه داد: فاز نخست کارخانه تولید سلول های خورشیدی و انرژی پاک در سال ۱۴۰۴ راه اندازی و فاز نهایی آن در سال ۱۴۰۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

هدایی افزود: کارخانه ساخت سلول‌های خورشیدی مذکور با تکنولوژی روز دنیا احداث خواهد شد و قرار است محصولات تولید شده ضمن تامین نیاز داخلی، به کشورهای همسایه نیز صادر شود.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا