شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه / پسماند و بازیافت / تخلیه فاضلاب آلوده ۱۵ واحد صنعتی آلاینده رشت به تالاب انزلی
تخلیه فاضلاب آلوده ۱۵ واحد صنعتی آلاینده رشت به تالاب انزلی

تخلیه فاضلاب آلوده ۱۵ واحد صنعتی آلاینده رشت به تالاب انزلی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت از تخلیه فاضلاب صنعتی آلوده و غیراستاندارد ۱۵ واحد صنعتی آلاینده در رشت به تالاب انزلی خبر داد.

محمدتقی تقی زاده با بیان اینکه میزان آلایندگی همه واحدهای صنعتی رشت رصد می شود، اظهار کرد: آلودگی واحدهای صنعتی رشت به طور مستقیم و یا غیرمستقیم به گوهررود و زرجوب می ریزد و در نهایت وارد تالاب انزلی می شود.

وی افزود: با پایش و نظارت هایی که صورت می گیرد اگر یک واحد صنعتی بیش از حد استاندارد به رودخانه های رشت آلودگی وارد کند، بلافاصله شناسایی و مشمول جریمه خواهد شد.

تقی زاده با اشاره به تخلیه فاضلاب آلوده ۱۵ واحد صنعتی آلاینده رشت به تالاب انزلی خاطرنشان کرد: پس از اقامه دعوا توسط اداره محیط زیست شهرستان مبنی بر آلایندگی و تخلیه فاضلاب صنعتی بدون تصفیه به رودخانه ها و نهایتا تالاب انزلی، علاوه بر توقف فعالیت و جبران خسارات وارده، حسب تشـخیص مرجع قضائی به پرداخت جریمه به میزان سه تا پنج برابر خسارات وارده محکوم شدند.

وی اظهار کرد: در صورت تکرار، علاوه بر جبران خسارات به پرداخت جریمه به میزان شش تا هشت برابر خسارات وارده محکوم می شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت یادآور شد: براساس تبصره یک این قانون درآمدهای ناشی از اجرای وصول جریمه ها و خسارات موضوع این قانون طی ردیف درآمدی جداگانه که در قانون بودجه هر سال مشخص می شود، به حساب خزانه داری کل کشور واریز و معادل صددرصد آن با پیش بینی در قوانین بودجه سنواتی به منظور جبران خسارت وارده و حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب ها در اختیار صندوق ملی محیط زیست قرار می گیرد. 

وی گفت: تاکنون چهار شرکت آلاینده جرائم خود را به حساب خزانه دولت واریز کرده اند./منبع: ایسنا

حتما ببینید

فرماندار اهر: سد باطله جدید معدن مس انجرد در اراضی ملی ایجاد می‌شود

فرماندار اهر: سد باطله جدید معدن مس انجرد در اراضی ملی ایجاد می‌شود

فرماندار شهرستان اهر با ذکر اینکه احداث سد باطله جدید برای معدن انجرد در راستای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.