سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱
خانه / محیط زیست / ارایه پیش‌نویس تشکیل سازمان همکاری‌های منطقه‌ای گرد و غبار؛ به‌زودی
ارایه پیش‌نویس تشکیل سازمان همکاری‌های منطقه‌ای گرد و غبار؛ به‌زودی

ارایه پیش‌نویس تشکیل سازمان همکاری‌های منطقه‌ای گرد و غبار؛ به‌زودی

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طبق اعلامیه تهران، تاسیس دبیرخانه سازمان همکاری‌های منطقه ای در دستور کار قرار گرفته و پیش نویس اولیه تشکیل سازمان به‌زودی برای بررسی و ارایه نظر در اختیار کشورها قرار خواهد گرفت.

 علی سلاجقه در دیدار با  شیخ زاهد آل نهیان – وزیر محیط زیست قطر- در حاشیه بیست وهفتمین اجلاس کنوانسیون تغییر اقلیم ضمن اشاره به اجلاس وزرای محیط زیست کشورهای منطقه – که ۲۱ تیرماه سال جاری در تهران برگزار شد- از حضور هیات قطری در این اجلاس قدردانی و اظهارکرد: اعلامیه تهران در وضعیت مطلوبی ارایه شده است و امیدواریم همه کشورها با همکاری یکدیگر اهداف آن را محقق کنند.

وی افزود: با توجه به وضعیت گرد وغبار در مصر امیدواریم مصر نیز به این همکاری بپیوندد.

سلاجقه خاطرنشان کرد: طبق اعلامیه تهران، تاسیس دبیرخانه سازمان همکاری‌های منطقه ای در دستور کار قرار گرفته است و پیش نویس اولیه تشکیل سازمان به‌زودی برای بررسی و ارایه نظر در اختیار کشورها قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، شیخ زاهد آل نهیان – وزیر محیط زیست قطر- نیز در این دیدار گفت: دولت قطر بعد از نشست تهران، مرکز پایش کیفیت هوا با ۱۵۰ ایستگاه پایش را راه اندازی کرده است.

وی اظهارکرد: تنها پنج درصد منشا گرد و غبار از قطر است و سایر کشورها نیز باید در این خصوص همکاری جدی و لازم داشته باشند./منبع: ایسنا

حتما ببینید

رهایی از شر کربن دی‌اکسید با استخدام پلانکتون‌ها

رهایی از شر کربن دی‌اکسید با استخدام پلانکتون‌ها

دانشمندان قصد دارند کربن دی اکسید را در اعماق اقیانوس دفن کنند تا به محیط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.