چهارشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۲
خانه / پسماند و بازیافت / تفکیک زباله از مبدا را به فرهنگ تبدیل کنیم
تفکیک زباله از مبدا را به فرهنگ تبدیل کنیم

تفکیک زباله از مبدا را به فرهنگ تبدیل کنیم

استاندار گیلان، با بیان اینکه مدیریت پسماند با پشت میزنشینی به نتیجه مطلوب نمی رسد بر لزوم تبدیل موضوع مهم تفکیک زباله از مبدا به فرهنگ عمومی تأکید کرد و گفت: هیچ بهانه ای در تحقق وعده بازگشت سراوان به طبیعت پذیرفتنی نیست.

اسدالله عباسی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان با اشاره به اهمیت مدیریت پسماند و ضرورت اجرای اقدامات پیشگیرانه اظهار کرد: پسماند بزرگترین چالش استان است که مدیریت آن باید جهادی و فارغ از اقدامات معمول باشد و با پشت میزنشینی به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

وی با اشاره به تاکیدات رییس جمهوری نسبت به مسئله حفظ محیط زیست و پسماند، خاطرنشان کرد: به سبب اهمیت موضوع، جلسات تخصصی مدیریت پسماند توسط حوزه معاونت عمرانی بصورت هفتگی برگزار می شود و اقداماتی نیز در جهت بهبود وضعیت موجود درحال اجراست که لازم است بصورت جدی تری دنبال شود.

استاندار گیلان به وعده خود به مردم استان درخصوص بازگرداندن سراوان به طبیعت اشاره و بیان کرد: هیچ بهانه ای برای عملکرد ضعیف دستگاه های اجرایی متولی در مدیریت زباله سراوان را نمی پذیرم.

عباسی تفکیک از مبدا را الزامی برای مدیریت زباله در عرصه های مختلف استان خواند و بیان کرد: مدیریت پسماند یکی از مهم ترین گام ها و ابزارها برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار است که در این زمینه یکی از استراتژی هایی که می تواند اثربخش باشد، بحث آموزش های شهروندی است.

وی بهره گیری از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و ارائه آموزش های لازم برای همه رده‌های سنی به ویژه دانش آموزان بعنوان نسل آینده کشور را ضروری دانست و افزود: حفظ محیط زیست و صیانت از منابع طبیعی وظیفه ای همگانی‌ست و مشارکت جمعی را می طلبد.

نماینده عالی دولت در گیلان، شناسایی عرصه هایی که تفکیک زباله در آن صورت می گیرد را امری ضروری دانست و گفت: این عرصه ها باید به عنوان الگو به آحاد جامعه معرفی شود.

عباسی با بیان اینکه صدور هرگونه ضرب الاجل از سوی بنده به معنای ضعف در آن حوزه مدیریتی است، خاطرنشان کرد: طی روزهای آتی بصورت سرزده از پهنه های مدیریت پسماند نقاط مختلف استان بازدید و نتایج آن را به مردم استان اعلام می‌کنم./منبع: ایسنا

حتما ببینید

آموزش کودکان درباره بازیافت زباله در آمریکا

آموزش کودکان درباره بازیافت زباله در آمریکا

اداره محیط زیست شهر اسپرینگفیلد در ایالت میزوری آمریکا میزبان رویدادی با عنوان “زباله یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.