شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه / محیط زیست در صنعت و معدن / تعداد ۵۴ واحد تولیدی آذربایجان غربی در لیست صنایع آلاینده قرار گرفتند
تعداد ۵۴ واحد تولیدی آذربایجان غربی در لیست صنایع آلاینده قرار گرفتند

تعداد ۵۴ واحد تولیدی آذربایجان غربی در لیست صنایع آلاینده قرار گرفتند

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: طی جلسه بررسی وضعیت صنایع آلاینده استان تعداد ۵۴ واحد تولیدی در زمره صنایع آلاینده قرار گرفتند.

سعید شهند افزود: در پایش های انجام شده از واحدهای صنعتی استان طی سه ماهه دوم سال جاری از تعداد ۸۳ پرونده ارجاعی واحدهای صنعتی و خدماتی ، با توجه به مستندات موجود و بررسی های انجام شده، ۵۴ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی در لیست صنایع آلاینده محیط زیست آذربایجان غربی قرار گرفتند.

وی با اشاره به صدور اخطاریه مشمولیت برای واحد های آلاینده گفت: لیست صنایع آلاینده برای اجرای قانون به معاونت محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور ارسال شده و در صورت عدم رفع آلایندگی، در دوره بعدی نیز مشمول قوانین مرتبط با آلایندگی و دریافت عوارض قرار خواهند گرفت..

 شهند خاطر نشان کرد: بر اساس ماده ۲۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۴۰۰(مالیات سبز) واحدهای تولیدی، صنعتی معدنی و خدماتی که به تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست، حدود  مجاز و استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمی کنند، در صورتی که در مهلت زمانی که توسط سازمان برای آنها تعیین می شود، نسبت به رفع آلایندگی خود اقدام نکنند، بر اساس معیارهایی نظیر شدت، مدت، نوع و مکان آلایندگی با نرخ های نیم درصد، یک درصد و یک و نیم درصد به ماخذ فروش کالا یا خدمات، مشمول عوارض سبز می شوند./منبع: ایسنا

حتما ببینید

لزوم حرکت به سمت انرژی‌های نو برای کاهش آلایندگی‌ها

لزوم حرکت به سمت انرژی‌های نو برای کاهش آلایندگی‌ها

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: برای برطرف شدن آلایندگی‌ها و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.