سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲
خانه / پسماند و بازیافت / ضرورت اصلاح روش جمع‌آوری زباله‌ها در تهران
ضرورت اصلاح روش جمع‌آوری زباله‌ها در تهران

ضرورت اصلاح روش جمع‌آوری زباله‌ها در تهران

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: تعداد ماشین و ساعت فعالیت پیمانکاران برای جمع‌آوری زباله‌ها یکسان نیست و باید به صورت واقعی تنظیم شود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی پیرهادی اظهار کرد: به دلیل برخی از نارضایتی‌ها در حوزه رفت و روب جلسه‌ای در کمیسیون خدمات شهری برگزار و مقرر شد تا نقطه نظرات سازمان پسماند و شهرداران مناطق در کمیسیون مطرح شود.

وی با بیان اینکه طرح جدید جمع‌آوری پسماند در دو منطقه به صورت پایلوت اجرایی خواهد شد، ادامه داد: نظافت شهر رضایت‌بخش نیست و بر همین اساس به دنبال ایجاد طرح جدید در حوزه رفت و روب هستیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: چند سالی است که قیمت فهرست بها شامل هزینه رفت و روب و خودروی پیمانکاران به روز نشده است و پیمانکاران از ماشین‌های قدیمی و فرسوده استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: قیمت فهرست بهایی که امروز در تهران اجرایی می‌شود، متعلق به سال‌های قبل است و در مقایسه با سایر شهرها پیمانکاران تهران بهای خدمات را چند برابر بیشتر دریافت می‌کنند و اقدامات لازم را آن طور که باید انجام نمی‌دهند.

پیرهادی با بیان اینکه به دنبال ریشه‌یابی مسائل هستیم، افزود: بدنه شهرداری می‌دانند که پیمانکاران چه میزان دریافت می‌کنند، تعداد ماشین و ساعت فعالیت آن‌ها یکسان نیست و باید به صورت واقعی تنظیم شود./منبع: ایمنا

حتما ببینید

کمپین «تفاله، زباله نیست» برای اولین‌بار در اصفهان اجرا می‌شود

کمپین «تفاله، زباله نیست» برای اولین‌بار در اصفهان اجرا می‌شود

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان از برگزاری کمپین «تفاله، زباله نیست» برای اولین‌بار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.