شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه / انرژی‌های پاک / گام‌های هند به سوی تولید انرژی‌های تجدیدپذیر
گام‌های هند به سوی تولید انرژی‌های تجدیدپذیر

گام‌های هند به سوی تولید انرژی‌های تجدیدپذیر

نخستین دهکده هند که با استفاده از نیروی خورشیدی، برق تمام وقت خواهد داشت، توسط نخست وزیر این کشور معرفی می‌شود.

به گزارش از سایت اطلاع رسانی لایو مینت، نخست وزیر هند نارندرا مودی با حضور در روستای “مودهرا” در ایالت گجرات که به خاطر “معبد خورشید” در این روستا،از جمله مناطق شناخته شده این کشور است، به عنوان نخستین دهکده با انرژی خورشیدی معرفی خواهد کرد که گامی مهم در جهت گسترش انرژی های تجدید پذیر است.

دولت ایالتی گجرات در یک مجموعه توییت گزارش داد که بیش از یک هزار پنل خورشیدی، روی خانه‌های روستایی نصب شده است که ۲۴ ساعت شبانه روز برق را برای مردم فراهم می‌کند و به طور قابل توجهی، آنها برق خورشیدی رایگان دریافت خواهند کرد.

دولت گجرات ادعا می کند که مطابق با هدف نخست وزیر برای افزایش استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در هند، اجرای پایدار تعدادی از پروژه های رفاهی در گجرات را تضمین کرده است.

معبد خورشید مودهرا (Surya Mandir) ، یک مکان باستانی محافظت شده، است که در فهرست میراث جهانی یونسکو جای دارد، طبق گفته دولت ایالتی گجرات، نخست وزیر هند یک نمایشگر ۳ بعدی با انرژی خورشیدی را وقف معبد خواهد کرد که گردشگران را در مورد تاریخ این دهکده آگاه می کند.

دولت هند در راستای کاهش وابستگی این کشور به سوخت های فسیلی مانند ذغال سنگ و نفت در حال ایجاد بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان است. این کشور در سال‌های اخیر با هدف تبدیل شدن به یک قدرت جهانی و با تکیه بر آموزه های اجتماعی تاریخی ملت خود که طبیعت را ارج می نهند گام‌های بزرگی در جهت حفظ محیط زیست برداشته است.

هند که از جمله کشور های امضا کننده توافق اقلیمی پاریس است متعهد شده تا سال ۲۰۳۰، ۴۰ درصد از ظرفیت انرژی خود را از طریق منابع غیر فسیلی تامین و همچنین با درخت کاری کافی ۲.۵ تا ۳ گیگا تن دی اکسید کربن را از جو خارج کند. سازمان جهانی انرژی در گزارش خود اعلام کرده است که هند برای رسیدن به این اهداف اقداماتی مانند ساخت ساختمان های کم انرژی، هوشمندسازی شهرها و کنترل آلودگی هوا را انجام می دهد./منبع: ایرنا

حتما ببینید

امضای تفاهمنامه صندوق ملی محیط زیست و سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر

امضای تفاهمنامه صندوق ملی محیط زیست و سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر

تفاهم نامه بین سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق با صندوق ملی محیط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.