پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱
خانه / آب / وجود بیش از ۸۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در حوضه دریاچه ارومیه
وجود بیش از ۸۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در حوضه دریاچه ارومیه

وجود بیش از ۸۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در حوضه دریاچه ارومیه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۸۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در سه استان واقع در حوضه دریاچه ارومیه حفر شده است که نشان دهنده عدم نظارت دقیق در این زمینه است.

تراب محمدی در نشست سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست استان، با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در آگاهی رسانی به مردم، از آن‌ها خواست وضعیت دریاچه ارومیه را به خوبی تبیین کنند. 

وی افزود: مسئولان و مردم باید در احیای دریاچه ارومیه همراه هم باشند و سازمان‌های مردم نهاد نیز در فرهنگ سازی برای تحقق این همراهی نقش موثری دارد.
 
وی افزود: سازمان‌های مردم نهاد باید متکی به پژوهش‌های علمی تاییدشده درخصوص وضعیت دریاچه ارومیه اظهار نظر کنند و با ارائه راهکار به مسئولان کمک کنند تا وضعیت دریاچه بهبود یابد.
 
رئیس هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز در این جلسه گفت: تحقیق و تفحص یکی از ابزارهای مجلس برای مطالبه گری است نه مچ گیری.
 
روح الله متفکر آزاد گفت: موضوع دریاچه ارومیه یک موضوع ملی و فراملی است و فارغ از نتیجه تحقیق و تفحص، سیر احیای دریاچه که متاسفانه از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ متوقف شده بود، باید ادامه یابد.
 
وی افزود: موضوع دریاچه ارومیه به همه مردم و مسئولان مربوط است و سازمان‌های مردم نهاد باید در این راستا فرهنگ سازی کنند.
 
به نقل از روابط عمومی استانداری، در ادامه این جلسه نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود درخصوص وضعیت دریاچه ارومیه پرداختند./منبع : ایسنا

حتما ببینید

درختانی که قرار بود به جای قطع، جابجا شوند!

درختانی که قرار بود به جای قطع، جابجا شوند!

صدای اره‌هایی که در جنگل‌های بلوط زاگرس می‌پیچد، دل هر دوستدار طبیعتی را می‌لرزاند، قطع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.