محیط زیست در صنعت و معدن

واحدهای صنعتی تهران مازوت نمی‌سوزانند

مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران استقرار نامطلوب صنایع، تردد خودروهای فرسوده، دیزلی و موتورسیکلت‌ها را از مهمترین دلایل آلودگی هوای پایتخت ذکر کرد.

سعید محمودی در حاشیه گشت و پایش شبانه محیط زیست استان تهران از صنایع و واحدهای دارای پتانسیل آلوده کردن هوا که همزمان با افزایش غلظت آلاینده‌های هوا و پایداری جوی در تهران عصر روز گذشته انجام شد، با اشاره به اینکه در فصول سرد سال که سطح زمین سرد می‌شود و شرایط وارونگی دما اتفاق می‌افتد، گفت: در این شرایط شاهد انباشت آلاینده‌ها به دلیل عدم حرکات عمودی هوا هستیم و حدود ۲۰ روزی است که شرایط پایداری هوا حاکم شده است و شاهد انباشت آلاینده ها در اکثر شهر های صنعتی بویژه تهران هستیم و بر همین اساس برنامه گشت و پایش شبانه‌روزی صنایع استان در دستور کار محیط زیست استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در پایش‌های صورت گرفته در سطح شهر تهران خوشبختانه مازوت‌سوزی در هیچ یک از واحدهای صنعتی نداشته‌ایم و کارگاه‌هایی مانند شن و ماسه و بتن که مربوط به ذرات گرد و غبار هستند نیزدر این مدت تعطیل بوده‌اند.

محمودی با اشاره به بازدید و پایش کارخانه سیمان تهران در جنوب پایتخت گفت: در بازدید و بررسی صورت گرفته از این واحد مخازن سوخت مازوت پلمب بوده و یک خط این واحد فعال بوده و سوخت گاز مصرف می‌کرده و خروجی نرمال نیز داشته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه در پایش‌های انجام شده از نیروگاه برق بعثت هم مخازن مازوت پلمب بود، اظهارکرد: در این واحد نیز سوخت تمام بخش های فعال گاز و خروجی گازها نرمال بود.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه صنایع بسیار زیادی در اطراف شهر تهران مستقر هستند و به فرض رعایت همه مسائل مربوط به خروجی نرمال در این واحد ها باز هم اثرات آلودگی این واحدها به دلیل استقرار نامطلوب آن‌ها در سال‌های گذشته وجود دارد، تصریح کرد: به علاوه این که خودروهای فرسوده و دیزلی و موتور سیکلت‌ها نیز در سطح شهر تهران تردد دارند و همه این‌ها عواملی هستند که در چنین شرایطی باعث افزایش آلودگی هوای تهران می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان با تاکید بر اینکه گشت و پایش شبانه‌روزی صنایع بزرگ و کوچک در تهران ادامه دارد و با واحدهای آلاینده و متخلف برابر قانون برخورد می‌شود، از شهروندان خواست با توجه به اینکه شرایط آلودگی هوا تا پایان هفته ادامه خواهد داشت از تردد غیرضروری پرهیز و از انجام فعالیت‌های ورزشی و فیزیکی در فضای باز جدا خودداری کنند./منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا