محیط زیست

برنامه ریزی کره جنوبی برای کاهش انتشار کربن از حمل و نقل ریلی

جائه مون، رئیس جمهور کره جنوبی روز گذشته گفت: کره جنوبی قصد دارد با جایگزینی تمام لوکوموتیوهای مسافرتی دیزلی با یک قطار جدید، ۳۰ درصد از انتشار کربن از سفرهای ریلی را کاهش دهد.

به گزارش زیست آنلاین، مون در سفر آزمایشی قطار KTX-Eum، قطار چند واحدی برقی حضور داشت. کره جنوبی، یکی از اقتصادی های متکی به سوخت های فسیلی جهان، بهبود “سبزتر” از شرایط ویروس کرونا را پیش بینی می کند. Eum در زبان کره ای به معنی پیوند است.

مون در یک ایستگاه قطار در شهر شرقی وونجو گفت: ما تا سال ۲۰۲۹ تمام قطارهای مسافری دیزلی را با KTX-Eum جایگزین خواهیم و حمل و نقل ریلی سازگار با محیط زیست را در سراسر کشور ایجاد خواهیم کرد. با انجام این کار، ما ۷۰ هزار تن گازهای گلخانه ای را کاهش می دهیم که معادل است با کاشت ۱۰ میلیون درخت کاج، و به سمت یک جامعه بی کربن پیش می رویم.

این قطار که توسط شرکت هیوندای روتم ساخته شده است، تنها به اندازه ۷۰ درصد از مقدار گازهای گلخانه ای تولید شده توسط قطارهای دیزلی را که مقدار آن در سال ۲۰۱۹، ۲۳۵ هزار تن بود، گاز های گلخانه ای تولید می کند.

حداکثر سرعت این قطار ۲۶۰ کیلومتر در ساعت است که کمی کندتر از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت KTX معمولی است.

مون در حال ترویج “معامله جدید سبز”، یک برنامه شش ساله با هدف افزایش مشاغل و کاهش وابستگی زیاد به سوخت های فسیلی در چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا است.

مون اعلام کرد کره جنوبی تا سال ۲۰۵۰ کربن خنثی خواهد بود. این برنامه بر سرمایه گذاری در انرژی و حمل و نقل سازگار با محیط زیست مانند انرژی خورشیدی و اتومبیل های برقی و هیدروژنی و ساخت زیرساخت های دیجیتال متمرکز است.

زغال سنگ ۴۰ درصد و انرژی تجدیدپذیر کمتر از ۶ درصد از سبد برق کره جنوبی را تشکیل می دهند./زیست انلاین

منبع: Reuters

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا