جمعه , ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
خانه / محیط زیست در صنعت و معدن / بازیافت پسماند صنعتی کمک شایانی به حفظ محیط زیست است
بازیافت پسماند صنعتی کمک شایانی به حفظ محیط زیست است

بازیافت پسماند صنعتی کمک شایانی به حفظ محیط زیست است

در حاشیه ی بازدید مدیرعامل شهرک صنعتی سالاریه از تصفیه خانه فاضلاب مشترک شهرک صنعتی سالاریه و چرمشهر به همراه کرمی عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور و رئیس آزمایشگاه قطبی دانشگاه پیام نور استان تهران مشکلات تصفیه خانه فاضلاب بررسی شد.

غلامحسین هاشمیه در این بازدید از دفن پسماندهای صنعتی ابراز تاسف کرد و گفت: با بازیافت این پسماند می توان ثروت عظیمی را احیا و مواد اولیه و شیمیایی مورد نیاز بسیاری از واحدها را استخراج کرد.

مدیرعامل شهرک صعنتی سالاریه شهرستان ورامین افزود: به جای پاک کردن صورت مساله، مساله را حل کنیم و آن میلیاردها دلاری است که دفن می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: با بازیافت پسماند صنعتی علاوه بر تامین مواد اولیه و مواد شیمیایی می توان کمک شایانی به حفظ محیط زیست کرد و از تخریب و از بین رفتن محیط زیست جلوگیری شده و از مسئولین مرتبط به ویژه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران تقاضا می شود با همت والا و با تلاش جهادی خود در قالب پروژه ملی از هدر رفت این سرمایه عظیم جلوگیری کرده و با انجام بازیافت، ناجی محیط زیست باشند.

کرمی، رئیس آزمایشگاه های قطبی دانشگاه پیام نور استان تهران عهم در این بازدید از دفع پسماندها به این صورت ابراز ناخرسندی کرد و گفت: در کشورهای پیشرفته از این طلای کثیف برای تامین انرژی و مواد اولیه بسیاری از واحدهای صنعتی خود استفاده می نمایند و در کشور خودمان دانش فنی و تخصص لازم برای بازیافت این پسماند وجود دارد و اگر مسئولین مرتبط حمایت های لازم را انجام دهند، تصفیه خانه مشترک شهرک صنعتی سالاریه و چرمشهر نقطه شروع این پروژه ملی خواهد بود که با برنامه ریزی دقیق و حساب شده موفقیتی بزرگ حاصل خواهد شد و با استفاده از متخصصان داخلی گامی بزرگی در جهش تولید اتفاق خواهد افتاد./منبع : ایسنا

حتما ببینید

آلودگی‌ کارخانه سیمان تهدیدی برای سلامت‌ مردم و محیط زیست سیروان است

آلودگی‌ کارخانه سیمان تهدیدی برای سلامت‌ مردم و محیط زیست سیروان است

فرماندار سیروان از آلودگی کارخانه سیمان ایلام انتقاد کرد و گفت: این واحد صنعتی یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.