محیط زیست در صنعت و معدن

ورود شوینده‌های نانویی گیاهی ایرانی به بازار ۳ کشور

شوینده‌های نانویی گیاهی یکی از شرکت‌های فناور علاوه بر آنکه به کشورهایی چون سوئد، لبنان و عمان صادر شده، از آن برای رفع آلودگی‌های نفتی در سکوها استفاده می‌شود.

منوچهر شهبازیان، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان حفاظت از محیط‌زیست را یکی از مزیت‌های محصولات تولیدی این شرکت نام برد و گفت: از این رو یکی از شرکت‌های سوئدی قراردادی برای خرید این شوینده‌های نانویی با ما امضا کرده است تا ماهانه ۷۵ تن از محصولات ما خریداری کند، علاوه‌براین با یک شرکت لبنانی نیز برای صادرات ۲۵ تن از شوینده‌های نانو به توافق رسیدیم.

وی با تاکید بر اینکه مذاکراتی نیز با عمانی‌ها انجام شده که طی روزهای آتی قرارداد مربوط به آن نیز به امضا خواهد رسید، اظهار کرد: محصولات تولیدی این شرکت توسط شرکت‌های قطری و اماراتی مورد آزمایش قرار گرفته و عملکرد آن تایید شده است و به زودی می‌توانیم وارد فاز بعدی کار با این کشورها شویم.

شهبازیان با ابراز امیدواری از توسعه مقاصد صادراتی این شرکت، یادآور شد: در بازار داخلی نیز شرکت‌های مختلفی از این محصولات استفاده می‌کنند از جمله یکی از شرکت‌های داخلی از شوینده‌های گیاهی نانویی ما برای تمیز کردن نفت و آلاینده‌های نفتی در سکوهای نفتی بهره می‌برد. از آنجایی که حساسیت زیادی برای حفظ محیط‌زیست در سکوهای نفتی وجود دارد، استفاده از شوینده‌های شیمیایی می‌تواند آسیب‌های زیادی به آبزیان وارد کند، به همین دلیل استفاده از شوینده‌های نانویی می‌تواند مزیت زیادی در این حوزه داشته باشد.

مدیرعامل این شرکت از ارتقاء زیرساخت‌ها و تجهیزات این شرکت خبر داد و گفت: در حال افزایش تجهیزات و دستگاه‌ها هستیم و در آینده نزدیک می‌توانیم ظرفیت تولید خود را از ۱۰ تن در روز به ۴۰ تن در روز برسانیم.

بر اساس اعلام ستاد نانو، به گفته وی در شوینده‌های این شرکت از عصاره گیاه چوبک استفاده می‌شود، به همین دلیل فاقد الکل و مواد خورنده بوده و از نظر ایمنی شرایط بسیار بهتری نسبت به محصولات شیمیایی موجود در بازار دارد. این شوینده‌های نانویی را می‌توان برای سطوح مختلف از سینک ظرفشویی و لاستیک خودرو تا عینک و چرم استفاده کرد./منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا