سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲
خانه / محیط زیست در صنعت و معدن / فعالیت معادن قزوین زیر ذره‌بین محیط زیست
فعالیت معادن قزوین زیر ذره‌بین محیط زیست

فعالیت معادن قزوین زیر ذره‌بین محیط زیست

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: معادن استان قزوین تحت پایش و نظارت اداره کل در خصوص مدیریت آلاینده‌های زیست‌محیطی قرار گرفتند.

سید ابراهیم سیدموسوی اظهار کرد: در راستای پایش‌های زیست‌محیطی کارشناسان حفاظت محیط زیست از ۳۱ معدن استان بازدید کردند. از آنجا که معادن سنگ دارای مراحل اکتشاف و بهره‌برداری بوده و تخریبات زیست‌محیطی را به همراه دارد بنابراین با درنظر گرفتن صرفه اقتصادی آن، باید از تخریب زیست محیطی محل بهره‌برداری غافل نبوده و نظارت‌های لازم و قانونی را داشته باشیم.

بنابراعلام روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، وی با اشاره به تعارضات زیست‌محیطی و تخریب‌های صورت گرفته درحوزه محیط زیست گفت: کنترل و نظارت بر تمامی فعالیت‌های معدنی به‌صورت جدی و مستمر درجهت حفاظت و حراست از محیط های طبیعی انجام می‌گیرد.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین خاطرنشان کرد: پایش محیط زیست و شناسایی و اندازه‌گیری آلودگی‌های محیطی مبنای تصمیم‌گیری در مدیریت زیست‌محیطی است و قضاوت صحیح و برنامه‌ریزی اصولی جهت رفع مشکلات زیست محیطی بدون اتکاء بر اندازه‌گیری‌های مطمئن با کمک سیستم‌های نوین و توانمندی در پایش ممکن نیست.

سیدموسوی بیان کرد: پایش‌ها به‌طور مکرر و هدفمند در سطح استان انجام می‌شود و شامل نظارت بر کلیه فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی است که امکان آلودگی محیط زیست و یا آسیب به آن متصور است./منبع : ایسنا

حتما ببینید

مدیریت مصرف منابع آب و انرژی لازمه تبدیل تهدیدها به فرصت است

مدیریت مصرف منابع آب و انرژی لازمه تبدیل تهدیدها به فرصت است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: حوزه مدیریت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.