دوشنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۱
خانه / محیط زیست در صنعت و معدن / فعالیت معادن قزوین زیر ذره‌بین محیط زیست
فعالیت معادن قزوین زیر ذره‌بین محیط زیست

فعالیت معادن قزوین زیر ذره‌بین محیط زیست

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: معادن استان قزوین تحت پایش و نظارت اداره کل در خصوص مدیریت آلاینده‌های زیست‌محیطی قرار گرفتند.

سید ابراهیم سیدموسوی اظهار کرد: در راستای پایش‌های زیست‌محیطی کارشناسان حفاظت محیط زیست از ۳۱ معدن استان بازدید کردند. از آنجا که معادن سنگ دارای مراحل اکتشاف و بهره‌برداری بوده و تخریبات زیست‌محیطی را به همراه دارد بنابراین با درنظر گرفتن صرفه اقتصادی آن، باید از تخریب زیست محیطی محل بهره‌برداری غافل نبوده و نظارت‌های لازم و قانونی را داشته باشیم.

بنابراعلام روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، وی با اشاره به تعارضات زیست‌محیطی و تخریب‌های صورت گرفته درحوزه محیط زیست گفت: کنترل و نظارت بر تمامی فعالیت‌های معدنی به‌صورت جدی و مستمر درجهت حفاظت و حراست از محیط های طبیعی انجام می‌گیرد.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین خاطرنشان کرد: پایش محیط زیست و شناسایی و اندازه‌گیری آلودگی‌های محیطی مبنای تصمیم‌گیری در مدیریت زیست‌محیطی است و قضاوت صحیح و برنامه‌ریزی اصولی جهت رفع مشکلات زیست محیطی بدون اتکاء بر اندازه‌گیری‌های مطمئن با کمک سیستم‌های نوین و توانمندی در پایش ممکن نیست.

سیدموسوی بیان کرد: پایش‌ها به‌طور مکرر و هدفمند در سطح استان انجام می‌شود و شامل نظارت بر کلیه فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی است که امکان آلودگی محیط زیست و یا آسیب به آن متصور است./منبع : ایسنا

حتما ببینید

نخستین سیستم مکانیزه باطله سنگ‌آهن کشور در شرکت سنگان خواف راه‌اندازی شد

نخستین سیستم مکانیزه باطله سنگ‌آهن کشور در شرکت سنگان خواف راه‌اندازی شد

مدیر عامل شرکت فولاد سنگان خراسان گفت: نخستین سیستم مکانیزه انباشت باطله خشک سنگ آهن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.