محیط زیست در صنعت و معدن

متعهد شدن شرکت های بزرگ نفت و گاز برای کاهش انتشار متان

بازیگران اصلی صنعت نفت و گاز به چارچوب جدیدی برای نظارت، گزارش و کاهش انتشار متان متعهد شده اند.

به گزارش «انرژی امروز» از Energy Live News، در مجموع ۶۲ شرکتی که به مشارکت متان نفت و گاز (OGMP) پیوسته اند، تعهد خود را به چارچوب OGMP 2.0 متعهد کرده اند، که انتظار می رود صحت گزارش و شفافیت انتشار گازهای متان را در بخش نفت و گاز بهبود بخشد.

این شرکت ها که شاملBP ،Eni ،Equinor ،Naftogaz ،Shell ، Total و Uniper هستند، دارایی هایی به نمایندگی از ۳۰٪ از تولید نفت و گاز جهان در پنج قاره دارند.

متان که مستقیما در اتمسفر آزاد می شود، یک گاز گلخانه ای بسیار قوی است و بیش از ۸۰ برابر قدرت گرم شدن دی اکسید کربن در یک دوره ۲۰ ساله دارد.

این چارچوب شامل فعالیت های خود شرکت ها و همچنین سرمایه گذاری های مشترک است که مسئول سهم قابل توجهی از تولید آنها است.

این مربوط به زنجیره ارزش کامل نفت و گاز، از جمله تولید بالادست، حمل و نقل در میانه جریان و پردازش و پالایش پایین دست است – مناطقی که پتانسیل انتشار قابل توجهی دارند و اغلب در حال حاضر از گزارش خارج می شوند.

برای حمایت از اهداف آب و هوایی جهانی، OGMP 2.0 قصد دارد ۴۵ درصد کاهش تولید گاز متان در صنعت تا سال ۲۰۲۵ و ۶۰ تا ۷۵ درصد کاهش در سال ۲۰۳۰ را تحقق بخشد.

OGMP یک ابتکار ائتلاف اقلیم و هوای پاک (CCAC) به رهبری برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP)، کمیسیون اروپا و صندوق دفاع از محیط زیست (EDF) است.

کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا، کادری سیمسون اظهار کرد: من بسیار خوشحالم که می بینم صنعت انرژی در مورد انتشار گازهای متان اقدام فوری می کند. تعهد واضح برای اندازه گیری و نظارت بر انتشار، اولین قدم مهم برای کاهش قابل توجه آن است و من به آنچه با هم به دست آورده ایم افتخار می کنم.

وی همچنین افزود: امضای امروز اولین تحویل تحت استراتژی متان اخیر کمیسیون است. برای کاهش انتشار در کل زنجیره ارزش، اقدامات بیشتری انجام شده است و امیدوارم که برای رسیدن به این هدف با همه شرکای اروپایی و بین المللی همکاری نزدیک داشته باشم.

اینجر آندرسن، مدیر اجرایی UNEP افزود: برای پیروزی در مسابقه خالص انتشار صفر، ما به همه افراد موجود در هواپیما نیاز داریم. ما به اقدامات بلند پروازانه صنعت نفت و گاز نیاز داریم. UNEP متعهد به پشتیبانی از تلاشهایی است که میزان انتشار گاز متان را کاهش می دهد، و ما رهبری شرکتهایی را که به چنین چارچوب جاه طلبانه گزارش متان پیوسته اند، می شناسیم.

وی افزود: ما مشتاقانه منتظر مشاهده اقداماتی هستیم که تعهدات را به کاهش انتشار واقعی تبدیل می کند./انرژی امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا