دوشنبه , ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
خانه / محیط زیست در صنعت و معدن / متعهد شدن شرکت های بزرگ نفت و گاز برای کاهش انتشار متان
متعهد شدن شرکت های بزرگ نفت و گاز برای کاهش انتشار متان

متعهد شدن شرکت های بزرگ نفت و گاز برای کاهش انتشار متان

بازیگران اصلی صنعت نفت و گاز به چارچوب جدیدی برای نظارت، گزارش و کاهش انتشار متان متعهد شده اند.

به گزارش «انرژی امروز» از Energy Live News، در مجموع ۶۲ شرکتی که به مشارکت متان نفت و گاز (OGMP) پیوسته اند، تعهد خود را به چارچوب OGMP 2.0 متعهد کرده اند، که انتظار می رود صحت گزارش و شفافیت انتشار گازهای متان را در بخش نفت و گاز بهبود بخشد.

این شرکت ها که شاملBP ،Eni ،Equinor ،Naftogaz ،Shell ، Total و Uniper هستند، دارایی هایی به نمایندگی از ۳۰٪ از تولید نفت و گاز جهان در پنج قاره دارند.

متان که مستقیما در اتمسفر آزاد می شود، یک گاز گلخانه ای بسیار قوی است و بیش از ۸۰ برابر قدرت گرم شدن دی اکسید کربن در یک دوره ۲۰ ساله دارد.

این چارچوب شامل فعالیت های خود شرکت ها و همچنین سرمایه گذاری های مشترک است که مسئول سهم قابل توجهی از تولید آنها است.

این مربوط به زنجیره ارزش کامل نفت و گاز، از جمله تولید بالادست، حمل و نقل در میانه جریان و پردازش و پالایش پایین دست است – مناطقی که پتانسیل انتشار قابل توجهی دارند و اغلب در حال حاضر از گزارش خارج می شوند.

برای حمایت از اهداف آب و هوایی جهانی، OGMP 2.0 قصد دارد ۴۵ درصد کاهش تولید گاز متان در صنعت تا سال ۲۰۲۵ و ۶۰ تا ۷۵ درصد کاهش در سال ۲۰۳۰ را تحقق بخشد.

OGMP یک ابتکار ائتلاف اقلیم و هوای پاک (CCAC) به رهبری برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP)، کمیسیون اروپا و صندوق دفاع از محیط زیست (EDF) است.

کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا، کادری سیمسون اظهار کرد: من بسیار خوشحالم که می بینم صنعت انرژی در مورد انتشار گازهای متان اقدام فوری می کند. تعهد واضح برای اندازه گیری و نظارت بر انتشار، اولین قدم مهم برای کاهش قابل توجه آن است و من به آنچه با هم به دست آورده ایم افتخار می کنم.

وی همچنین افزود: امضای امروز اولین تحویل تحت استراتژی متان اخیر کمیسیون است. برای کاهش انتشار در کل زنجیره ارزش، اقدامات بیشتری انجام شده است و امیدوارم که برای رسیدن به این هدف با همه شرکای اروپایی و بین المللی همکاری نزدیک داشته باشم.

اینجر آندرسن، مدیر اجرایی UNEP افزود: برای پیروزی در مسابقه خالص انتشار صفر، ما به همه افراد موجود در هواپیما نیاز داریم. ما به اقدامات بلند پروازانه صنعت نفت و گاز نیاز داریم. UNEP متعهد به پشتیبانی از تلاشهایی است که میزان انتشار گاز متان را کاهش می دهد، و ما رهبری شرکتهایی را که به چنین چارچوب جاه طلبانه گزارش متان پیوسته اند، می شناسیم.

وی افزود: ما مشتاقانه منتظر مشاهده اقداماتی هستیم که تعهدات را به کاهش انتشار واقعی تبدیل می کند./انرژی امروز

حتما ببینید

طرح وزارت نفت برای هوای پاک هفته آینده اجرا می‌شود

طرح وزارت نفت برای هوای پاک هفته آینده اجرا می‌شود

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از اجرای طرح وزارت نفت برای هوای پاک خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.