دوشنبه , ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
خانه / محیط زیست در صنعت و معدن / پتروشیمی خارک دوستدار محیط زیست
پتروشیمی خارک دوستدار محیط زیست

پتروشیمی خارک دوستدار محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با ابتکار یک شرکت دانش بنیان و راه‌اندازی واحد بازیافت گسولین دی.ام.دی در پتروشیمی جزیره خارک مشکل زیست محیطی این واحد برطرف شد.

  فرهاد قلی نژاد  اظهارکرد: این واحد عملیاتی برای بازیافت گسولین دی.ام.دی (DMD) به روش تقطیر به صورت Skid Mounted در مدت کمتر از یک سال در مجتمع پتروشیمی خارک احداث و بهره‌برداری شد.
وی گفت: ایده اولیه به صورت یک طرح در واحد تحقیق و توسعه پتروشیمی خارک مبنی بر جداسازی ترکیبات گوگردی از گسولین دی.ام.دی با روش تقطیر مطرح و سپس شرکت دانش تک انرژی سبز با توجه به توانایی‌های علمی و فنی و اجرایی، ایده اولیه را به یک واحد عملیاتی و تجاری برای تولید یک محصول ارزشمند تبدیل کرد.
قلی نژاد ادامه داد: در این ارتباط فاز مهندسی شامل طراحی پایه و جزئی انجام و سپس با تایید کارفرما، عملیات ساخت و خرید تجهیزات وفق شرایط قرارداد انجام شد.
وی افزود: تامین تمامی تجهیزات و پایپینگ پروژه در کارگاه  این شرکت انجام و سپس پکیج تجهیزات به صورت SKID به محل احداث پروژه در مجتمع پتروشیمی خارک واقع در جزیره خارک منتقل و در مدت کوتاهی به طور کامل در محل استقرار نصب شد.
قلی نژاد عنوان کرد: با راه‌اندازی این واحد در پتروشیمی خارک مواردی از قبیل اجرای موفق صفر تا ۱۰۰ پروژه و ایجاد دانش فنی بومی توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی، جلوگیری از هدر رفتن وآلوده کردن محیط زیست با سوختن سه تن گسولین در روز و تبدیل آن به محصول قابل فروش واحداث پکیج برای بازیافت سه تن در روز گسولین با سولفور کل ppm ۲۰ و انتقال آن به چرخه محصولات با ارزش از گسولین DMD با سولفور کل ۲۰ – ۳۰ درصد محقق شد./منبع : نفت ما

حتما ببینید

طرح وزارت نفت برای هوای پاک هفته آینده اجرا می‌شود

طرح وزارت نفت برای هوای پاک هفته آینده اجرا می‌شود

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از اجرای طرح وزارت نفت برای هوای پاک خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.