چهارشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۲
خانه / محیط زیست / منطقه ۲۲ شش تنفسی تهران است
منطقه ۲۲ شش تنفسی تهران است

منطقه ۲۲ شش تنفسی تهران است

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: منطقه ۲۲ از گذشته منطقه ای بوده که به عنوان شش تنفسی تهران و عرصه ای برای توسعه محیط زیست و رعایت اصول معیاری های زیست محیطی مطرح بوده اما متاسفانه امروز دغدغه های بسیاری نظیر بوی فاضلاب و بافت فرسوده و نظایر اینها سبب شده مزیت های این منطقه در معرض فراموشی قرار گیرد و باید برای حفظ این مزیت ها پافشاری کنیم و محکم بایستیم.

سید محمود میر لوحی در دویست و سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه ۲۲ ضمن گرامیداشت سالروز واقعه ۱۷ شهریور و سالروز درگذشت آیت الله طالقانی گفت: در بررسی طرح تفصیلی منطقه ۲۲ باید بگویم که این منطقه از قبل به عنوان شش تنفسی تهران مطرح بوده است.

وی افزود: این منطقه از گذشته جایگاهی بوده برای توسعه محیط زیست و اصول معیارهای زیست محیطی اما متاسفانه امروز دغدغه هایی نظیر بافت فرسوده و بوی فاضلاب و توسعه ناموزون سبب شده مزیت های این منطقه مغفول بماند، لذا از همین جا باید محکم بایستیم و فرصت های این منطقه را حفظ کنیم. این موارد باید از سوی شهردار منطقه هم مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در خصوص بوی فاضلاب باید بگویم خوشبختانه بحث تصفیه خانه شماره شش به نتیجه رسیده و با اینکه به طور رسمی بهره برداری از آن آغاز نشده اما شکر خدا به جریان افتاده و با بهره برداری از این تصفیه خانه، نه تنها مشکل آب این منطقه بلکه کیفیت آب غرب تهران ارتقا خواهد یافت. باید کمبود سرانه آموزش و پرورش و کلانتری ها در این منطقه نیزتوجه قرار گیرد./ایسنا

حتما ببینید

آموزش کودکان درباره بازیافت زباله در آمریکا

آموزش کودکان درباره بازیافت زباله در آمریکا

اداره محیط زیست شهر اسپرینگفیلد در ایالت میزوری آمریکا میزبان رویدادی با عنوان “زباله یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.