انرژی‌های پاک

هدفگذاری برق منطقه ای سمنان برای تولید ۳۰مگاوات برق خورشیدی

مدیرعامل برق منطقه ای سمنان از هدفگذاری برق منطقه ای این استان برای تولید ۳۰مگاوات برق خورشیدی خبر داد.

صباغ، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان بااشاره به توسعه نیروگاه های خورشیدی در کشور اظهار کرد: در حال حاضر تولید دستکم یک درصد از برق در کشور با نیروگاه‌های خورشیدی و دیگر انرژی های تجدیدپذیر بوده و در استان سمنان هم به طور متوسط همین تناسب برقرار است.

وی ادامه داد: براساس آمار برنامه پنج ساله ششم‌ توسعه باید بیش از پنج درصد از انرژی تولیدی در استان های کشور با انرژی های تجدید پذیر باشد که این روند همچنان به دلایل مختلف مغفول مانده است.

مدیرعامل برق منطقه ای استان با بیان اینکه تولید ۳۰ مگاوات برق با احداث نیروگاه های خورشیدی در استان سمنان هدفگذاری شده است  اضافه کرد: با اجرای ۱۰۰ درصدی این طرح، ماده مربوطه در قانون پنج ساله ششم‌ توسعه هم محقق می شود.

وی به افزایش تولید برق خورشیدی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر در استان سمنان، ۶ مگاوات برق با انرژی تجدیدپذیر تولید می‌شود و ۲۰ مگاوات نیروگاه نیز در استان در حال ساخت است .

وی به ظرفیت بالای این استان در حوزه تولید انرژی های پاک پرداخت و گفت: وجود بیش از ۳۰۰روز آفتابی در استان بستر مناسبی برای تولید این انرژی پاک ف اهم کرده است.

صباغ افزود: براساس آمار، تولید چهار مگاوات برق با انرژی تجدید پذیر با همراهی نهادهای و شرکت‌های خصوصی و دولتی در گام اجرایی قرار گیرد./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا