محیط زیست

تعداد کمی از شرکت های تامین برق در جهان بر روی انرژی های تجدیدپذیر سرمایه گذاری می کنند

قریب به اتفاق شرکت های برق در جهان همچنان به صورت سنگین روی سوخت های فسیلی سرمایه گذاری می کنند.

 طبق تحقیقات دانشگاه آکسفورد تنها ۱۰ درصد از شرکت های برق در جهان در کنار افزایش ظرفیت نیروگاه‌های سوخت فسیلی خود سرمایه گذاری بر روی انرژی های تجدیدپذیر را در اولویت قرار داده اند. 

مطالعه بیش از ۳۰۰۰ شرکت نشان داد بیشتر آنها بر خلاف تلاش‌های بین‌المللی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به صورت گسترده بر روی سوخت های فسیلی سرمایه گذاری می کنند و برخی از این ها به صورت گسترده و فعال در حال گسترش سرمایه گذاری خود بر روی نیروگاه هایی هستند که به شدت آلایندگی تولید می کنند

 اکثر این شرکتهای خدماتی که بسیاری از آنها دولتی هستند در سالهای اخیر تغییرات کمی در سبد تولید برق خود ایجاد کرده‌اند.

 تنها ۱۰ درصد از شرکت ها در حال گسترش ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر خود در یک نرخ سریعتر نسبت به افزایش ظرفیت نیروگاه های گازی یا زغال سنگی هستند.

 از بین شرکت هایی که رشد انرژی های تجدیدپذیر را در اولویت خود قرار داده‌اند، ۶۰ درصد به صورت همزمان نیروگاه‌های سوخت های فسیلی خود را توسعه می‌دهند و تنها ۱۵ درصد از این شرکت ها به طور فعال ظرفیت گازی و زغال سنگ خود را کاهش دادند.

 این مطالعه همچنین نشان داد که اکثر شرکت هایی که انرژی های تجدیدپذیر را در اولویت خود قرار داده‌اند در اروپا قرار دارند. بیشتر بازیگران بزرگ صنعت در حال سرمایه‌گذاری برروی انرژی کم کربن و تکنولوژی های سبز هستند تا آنها را جایگزین نیروگاه‌های سوخت های فسیلی کنند./زیست انلاین

منبع: Guardian

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا