اخبار

مزرعه‌ای که با تکیه بر اصول زندگی سبز، یک جاذبه گردشگری شد

یکی از مزارع کشورمان با اقدام صاحبش برای بازیافت مواد دورریختنی، تبدیل به مزرعه عروسک‌های خلاقانه شده است.

در سال‌های اخیر با افزایش روزافزون استفاده ما از محصولات پلاستیکی و بی‌توجهی‌مان به قوانین طبیعت، نه تنها زندگی حیوانات بلکه زندگی خودمان نیز در معرض خطر نابودی قرار گرفت؛ بنابراین کشور‌های مختلف به فکر بازیافت محصولاتی که تجزیه طبیعی طولانی‌مدت دارند، افتادند. در این میان برخی از افراد جوامع مختلف تلاش کردند جدای از اقدامات دولت‌ها و حکومت‌ها برای پیش بردن طرح‌های بازیافتی، به نوعی حق مطلب را ادا کرده و دین خود نسبت به طبیعت را بپردازند. این تلاش آن‌ها در برخی مواقع به مثابه انداختن یک تیر و زدن دو هدف است.

خدیجه عباسی که در کنار همسر از کارافتاده‌اش در یکی از روستا‌های اردکان یزد زندگی می‌کند، با بازیافت مواد دورریختنی علاوه بر نجات دادن محیط زیست اطرافش از نابودی، عروسک‌های جذاب و زیبایی می‌سازد.

به گفته عباسی او مجبور بود سرگرمی برای خودش ایجاد کند؛ بنابراین عروسک ساخت و حنا اولین عروسک دست‌ساز او بود.

عباسی عروسک‌ها را برای فروش نمی‌سازد. او حتی سفارش‌های ساخت عروسک را نیز دریافت کرده، اما این کار را برای سفارش‌دهندگان رایگان انجام داده است.

خدیجه عباسی با نمایش عروسک‌های خلاقانه و بی‌بدیل دست‌سازش مزرعه خودش را به یک جاذبه گردشگری تبدیل کرده است و این جاذبه گردشگری با نام مزرعه عروسک‌ها شناخته می‌شود./باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا