محیط زیست

کارت های اعتباری سازگار با محیط زیست جایگزین کارت های قدیمی می شوند

مسترکارت اعلام کرد این کارت های اعتباری به زودی می توانند به گزینه هایی سبز و بدون پلاستیک تبدیل شوند.

در حال حاضر، اکثر کارتهای بانکی و اعتباری در جهان از پلاستیک پی وی سی ساخته می شوند. این پلیمر یک پلاستیک مصنوعی است که از نمک و مهمتر از آن نفت ساخته شده است. این بدان معنی است که اگرچه این مواد از دوام بالایی برخوردار هستند، اما به طور طبیعی تجزیه نمی شوند، بلکه برای ده ها سال به همین شکل باقی می مانند و پس از آن خرد شده و به میکروپلاستیک تبدیل می شوند.

به منظور کاهش مصرف پلاستیک، شبکه جهانی پرداخت، مستر کارت، در حال راه اندازی یک برنامه کارت پایدار برای ارائه به بانک ها و صادرکنندگان است. کارت های سازگار با محیط زیست، اززباله های پلاستیکی قابل بازیافت و تجزیه پذیررها شده در اقیانوس ها ساخته می شوند.

هر سال حدود ۶ میلیارد کارت اعتباری در سراسر جهان تولید می شود. طبق گفته مسترکارت، این کارت ها هر سه تا چهار سال یک بار جایگزین می شوند و در مجموع حدود ۵.۷ میلیون تن پلاستیک از زباله های موجود در محل های دفن زباله را تشکیل می دهند.

این طرح جدید “مشارکت پرداخت های سبز” (GPP) نا م دارد و این کارت های پایدار در بیش از ده کشور در سراسر جهان برای مصرف کنندگان در دسترس است و به سرعت در حال گسترش می باشد.

آجای باحالا، مدیر بخش سایبری و اطلاعات مستر کارت گفت: هدف ما ساده است. ما می خواهیم به بانکها کمک کنیم کارتهای سازگار با محیط زیست را به مصرف کنندگان ارائه دهند و ما در حال برداشتن گام های محکم برای اجرای این تغییرات هستیم. به این ترتیب، همه از آن سود می برند، برای محیط زیست بهتر است، برای تجارت بهتر است و نیازهای در حال تحول مصرف کننده را برآورده می کند./زیست انلاین

منبع: euronews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا