انرژی‌های پاک

تصویب طرح کمک به پروژه های تجدیدپذیر ایرلند توسط اتحادیه اروپا

طرحی برای حمایت از تولید برق از منابع انرژی تجدید پذیر در ایرلند توسط کمیسیون اروپا تصویب شده است.

به گزارش Energy Live News، دولت ایرلند در نظر دارد طرح حمایت از برق تجدید پذیر (RESS) را با بودجه تخمینی بین ۷.۲ میلیارد یورو (۶.۵ میلیارد پوند) و ۱۲.۵ میلیارد یورو (۱۱.۳ میلیارد پوند) برای تولید انرژی سبز از منابع از جمله مزارع خورشیدی و بادی شروع کند.

تمام تکنواوژی‌های مشمول می‌توانند برای گرفتن سوبسیدها با شرکت در مناقصه‌های تحت RESS رقابت کنند، با این حال نظر کمیسیون این است که ایرلند برای این کار ترجیح دارد چون مقدار کمی انرژی تولید شده از انرژی خورشید و بادهای دریایی، تأثیر بلندمدتی می‌تواند برای این کشور داشته باشد.

متقاضیانی که در این پروژه موفق شوند شامل دریافت بیش از ۱۵ سال حق بیمه با قیمت بالا خواهند شد.

این طرح به هدف انرژی تجدید پذیر اتحادیه اروپا کمک خواهد کرد و از هدف ملی ایرلند برای استفاده نکردن از سوخت های فسیلی و تولید ۷۰٪ برق از طریق منابع تجدید پذیر تا سال ۲۰۳۰ پشتیبانی خواهد کرد.

کمیسیون پس از بررسی متوجه شد که این کمک ضروری است و دارای یک اثر تشویقی است، زیرا قیمت برق هزینه های تولید برق از منابع انرژی تجدید پذیر را به طور کامل پوشش نمی دهد و فقط فناوری های تجدید پذیر که به یک سرمایه گذاری مناسب نیاز به پشتیبانی عمومی دارند، برای حمایت تحت RESS واجد شرایط خواهند بود. .

معاون مدیر اجرایی، مارگارت وستاجر، مسئول سیاست رقابت، گفت: این طرح از انرژی تجدیدپذیر به انتقال ایرلند به اقتصاد کم کربن و با محیط زیست با ثبات، مطابق با معامله سبز اروپا پشتیبانی خواهد کرد و ما همچنین در این طرح به حمایت و کمک های دولت نیاز خواهیم داشت./انرژی امروز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا