محیط زیست

محکومیت سه پالایشگاه گازی به علت آلودگی خلیج‌فارس

پس از پیگیری قضایی آلودگی ناشی از تخلیه فاضلاب صنعتی به خلیج فارس توسط سه پالایشگاه در استان بوشهر با صدور حکم قضایی، پالایشگاه‌های مذکور محکوم شدند.

فرهاد قلی نژاد در این خصوص گفت: پس از تخلیه آنی فاضلاب صنعتی از سوی سه پالایشگاه گازی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و آلودگی تالاب نای بند، شکوائیه اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه به مراجع قضایی ارسال و حکم محکومیت پالایشگاه های مذکور صادر گردید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر همچنین می گوید: هر گونه ایجاد آلودگی محیط زیست وفق قوانین و مقررات محیط زیست ممنوع و غیر قانونی است و باید کلیه صنایع استانداردهای زیست محیطی را رعایت و با استفاده از سیستم های کنترلی همانند تصفیه خانه های فاضلاب از  ورود فاضلاب به منابع محیط زیستی و خسارت به اکوسیستم ها پرهیز نمایند.

وی عنوان کرد: به زودی خسارت وارده به تالاب نای بند ناشی از تخلیه فاضلاب وفق قانون حفاظت، احیا و مدیریت تالاب‌ها محاسبه و در جهت وصول خسارت و احیاء و رفع آلودگی اقدام خواهد شد.

گفتنی است وفق قوانین و مقررات کلیه صنایع ملزم به رعایت استانداردهای زیست محیطی بوده و هر گونه آلودگی محیط زیست وفق اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران جرم محسوب می شود./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا