سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲
خانه / محیط زیست / مطالبه گری مردم در حوزه محیط زیست اتفاق ارزشمندی است
مطالبه گری مردم در حوزه محیط زیست اتفاق ارزشمندی است

مطالبه گری مردم در حوزه محیط زیست اتفاق ارزشمندی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: امروز مردم نسبت به گذشته، دغدغه های جدی در حوزه محیط زیست دارند و این مطالبه گری یک اتفاق ارزشمند است که باید ادامه داشته باشد.

سید رضا موسوی مشکینی در کارگاه آموزشی محیط زیست ویژه آموزش دهندگان و کارشناسان نهضت سواد آموزی استان قم گفت: همه مردم در یک دهه گذشته آثار منفی و زیانبار تخریب طبیعت و محیط زیست را به خوبی در جامعه مشاهده کرده اند.

وی با بیان اینکه امروز مردم نسبت به مسائل زیست محیطی دغدغه و مطالبه دارند، آن را یک اتفاق ارزشمند دانست و گفت: چالش ها و معضلات زیست محیطی در کشورمان حقیقتا جدی است و همانگونه که در اصل ۵۰ قانون اساسی نیز ذکر شده است، حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی و عمومی تلقی می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه حفظ محیط زیست باید در فکر و اندیشه ما شکل بگیرد، خاطرنشان کرد: همه مردم و مسؤولان باید با همدلی و مشارکت، تلاش کنند تا به سمت جامعه ای پاک حرکت کنند، زیرا نگاه تک بعدی به مسائل اقتصادی و اجتماعی، آسیب زننده است.

وی در پایان نقش تک تک افراد جامعه در حفظ محیط زیست را بسیار مؤثر عنوان کرد و افزود: شهروندان می توانند با راهکارهای ابتدایی و با کمترین هزینه ها، از ایجاد بحران های جدی و تحمیل هزینه های گزاف جلوگیری کنند و نباید تصور کنیم که یک نفر یا چند نفر مؤثر نخواهند بود.

* دانستن و عمل کردن در حوزه محیط زیست بسیار مهم است

معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم نیز در این جلسه با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست وظیفه وظیفه ملی، قانونی، شرعی و انسانی ماست، اظهار داشت: در آموزه های دینی و اخلاقی ما نسبت به اهمیت و جایگاه طبیعت و حفظ محیط زیست بسیار تأکید شده است که باید به آن توجه داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا قاسمی نیا اهمیت دانستن و عمل کردن در حوزه محیط زیست را مورد توجه قرار داد و گفت: ما باید نسبت به محیط زیست احساس تکلیف و مسؤولیت داشته باشیم و آموزش و فرهنگسازی در این حوزه خطیر و حساس را در لایه ها و سطوح مختلف جامعه با جدیت پیگیری کنیم./ایسنا

حتما ببینید

برگزاری روز جهانی «بدون خودرو » در ۱۵۰۰ شهر در دنیا

برگزاری روز جهانی «بدون خودرو » در ۱۵۰۰ شهر در دنیا

با توجه به تولید آلودگی بسیار زیاد خودروها و در خطر بودن جان انسان ۲۲ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.