چهارشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۲
خانه / انرژی‌های پاک / ۲۵ مگاوات نیروگاه خورشیدی امسال در کرمان وارد مدار خواهد شد/کرمان در ذوزنقه طلایی انرژی خورشیدی
۲۵ مگاوات نیروگاه خورشیدی امسال در کرمان وارد مدار خواهد شد/کرمان در ذوزنقه طلایی انرژی خورشیدی

۲۵ مگاوات نیروگاه خورشیدی امسال در کرمان وارد مدار خواهد شد/کرمان در ذوزنقه طلایی انرژی خورشیدی

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای کرمان در خصوص میزان تولید انرژی خورشیدی در استان کرمان گفت: در حال حاضر در استان کرمان ۴۶ مگاوات نیروگاه منصوبه در مدار است و امسال که سال جهش تولید است ۲۵ مگاوات نیروگاه خورشیدی به مدار خواهد آمد.

“حمیدرضا حبیبی” در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان کرمان در حال حاضر قابلیت خرید تضمینی حدود ۲۰۰ مگاوات برق از نیروگاه های خورشیدی استان را دارد اظهار کرد: نرخ خرید تضمینی برق نیروگاه های خورشیدی برای سرمایه گذارانی که در حوزه خورشیدی از پنل و تولیدات داخلی استفاده کنند، می تواند تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند و این کمک کننده به تولیدکنندگان داخلی در راستای جهش تولید است.

حبیبی در پاسخ به سوالی در رابطه با نقش نیروگاه های خورشیدی در کمک به شبکه برق کشور و کاهش خاموشی ها گفت: ظرفیت منصوبه استان کرمان تقریبا ۴۶ مگاوات و تقریبا معادل مصرف ۱۶۰ هزار خانوار است و قطعا در تامین برق مطمئن در استان و کمک به پیک بار تابستان تاثیر گذار است.

وی درباره میزان استقبال سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در بخش تولید انرژی خورشیدی گفت: خوشبختانه استقبال از سرمایه گذاری در این بخش، چه در بخش خانگی که از طریق شرکت توزیع و چه در بخش شبکه انتقال و فوق توزیع که توسط برق منطقه ای کرمان پیگیری می شود، خوب است و البته به دلیل تحریم ها موانعی هم هست که در صورت بر طرف شدن شرایط برای سرمایه گذاران بهتر هم می شود.

حبیبی افزود: استان کرمان در ذوزنقه طلایی انرژی خورشیدی کشور است و مزایایی از جمله تابش طولانی مدت و قوی خورشید، بالا بودن ارتفاع و پاکی هوا عامل جلب سرمایه گذاران به استان کرمان است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان در خصوص مزایای تولید انرژی به روش خورشیدی اظهار کرد: نیروگاه های خورشیدی به علت عدم مصرف سوخت فسیلی باعث کاهش آلاینده های زیست محیطی می شوند و کاهش تلفات به دلیل نزدیک شدن تولید کننده به مصرف کننده از دیگر مزایای این نیروگاه هاست به نحوی که با تولیدی که تاکنون در استان داشتیم ۴۵ میلیون متر مکعب گاز مصرفی و حدود ۱۷ میلیون کیلووات ساعت تلفات انرژی نسبت به استفاده مرسوم از سوخت فسیلی، کاهش پیدا کرده است./ایسنا

حتما ببینید

کشورهایی با اثربخش‌ترین اقدامات برای کربن‌زدایی

کشورهایی با اثربخش‌ترین اقدامات برای کربن‌زدایی

بیش از ۹۰ کشور از سراسر دنیا تاکنون رویکردهای انتشار صفر کربن را در پیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.