جمعه , ۷ بهمن ۱۴۰۱
خانه / اخبار / طراحی یک کابین کارآمد ضد عفونی کننده برای گذر از کرونا
طراحی یک کابین کارآمد ضد عفونی کننده برای گذر از کرونا

طراحی یک کابین کارآمد ضد عفونی کننده برای گذر از کرونا

یک شرکت فناور کهگیلویه و بویراحمدی کابینی طراحی و تولید کرده است که با استفاده از آن می توان در ایام شیوع کرونا، کار ضد عفونی را در زمانی کوتاه تر و با اثر بخشی بیشتر، بدون عوارض جانبی روی انسان و محیط زیست انجام داد.

مدیر عامل شرکت شکوفا خلاق کارو کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیستم این کابین بر اساس انحلال گاز ازن در آب عمل می کند که گاز ازن فعال است و توانایی اکسید کردن بالایی دارد و در مواجهه با ویروس  باکتری و قارچ ها می تواند دیواره سلولی را از بین برده، وارد سلول شده و آن ها را از بین ببرد.

“احسان طغرایی” افزود: گاز ازن بعد از ۱۵ دقیقه تبدیل به اکسیژن می شود و هیچگونه عوارضی بر روی محیط زیست ندارد و این کابین نیز به وسیله یک ژنراتور ازن کار می کند.

وی تصریح کرد: ژنراتور از اکسیژن هوا تغذیه می کند و آن را به گاز ازن تبدیل می کند و گاز ازن نیز در سیکل خاصی با آب محلول می شود و این محلول توسط آب پاش پودر شده و روی افراد پاشیده می شود و کل کابین به صورت هوشمند عمل می کند.

مدیر عامل شرکت شکوفا خلاق کارو کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: موتور ژنراتور دستگاه تولید داخل است و  به صورت کامل توسط تیم شرکت طراحی شده است و نسبت به نمونه خارجی هم در قیمت و هم در کیفیت مزیت بالاتری دارد.

طغرایی تاکید کرد: این کابین بر اساس استاندارهای جهانی طراحی شده و تاییدیه های لازم را نیز کسب کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، وی بیان کرد: کابین ضد عفونی کننده قابل تنظیم بر اساس نیاز برای مکان های با تراکم بالا و پایین است و نمای بیرونی و داخل کابین متناسب با سفارش و نیاز مشتری طراحی می شود.

گفتنی است؛ شرکت های فناور کهگیلویه و بویراحمد پس از شیوع کرونا در کشور توانستند عملکرد خوبی از خود نشان دهند، و هر کدام در حوزه فعالیت خود ابتکارات جالبی برای رویارویی با ویروس کرونا و گذر از بحران از خود نشان دادند./ایسنا

حتما ببینید

۲۰هزار فوتی در سال؛ داستان آلودگی و آسمانی که آبی نیست

۲۰هزار فوتی در سال؛ داستان آلودگی و آسمانی که آبی نیست

عضو هیات علمی دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: طبق آمارهای ارائه شده از سوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.