توسعه پایدار

توسعه پایدار در گرو داشتن محیط زیست سالم است

فرماندار مهریز گفت: لازمه توسعه پایدار در گرو داشتن محیط زیستی سالم و ایمن است و برای تحقق آن باید همه به خصوص مردم و تشکل‌ها به وظایف خود به خوبی عمل کنند.

«رضا زارع زاده مهریزی» به مناسبت هفته محیط زیست در نشستی که در محل طرح تکثیر و پرورش آهو در روستای علی‌آباد چهل‌گزی شهرستان مهریز برگزار شد، افزود: حفظ محیط زیست یک رسالت همگانی است و به فرهنگ‌سازی گسترده نیاز دارد.

وی ادامه داد: همه باید اداره محیط زیست و متولیان امر را در انجام وظایف حظیری که در بر عهده دارند یاری دهند، چون حراست از آنها به عنوان سرمایه ارزشمند ملی، رسالتی ملی است و همه در قبال آن مسئول هستند.

فرماندار مهریز به ظرفیت‌های زیست محیطی مهریز و وجود منطقه حفاظت شده در بخش مرکزی این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون برای حفظ این مناطق اقدام‌های خوبی صورت گرفته ولی قطعا به خاطر اهمیت و گستردگی کار، اصلاً کافی نیست و به برنامه‌ریزی و فعالیت جدی‌تر  نیاز است.

زارع زاده اظهار کرد: برای معرفی ظرفیت‌های شهرستان در این بخش به فرهنگ‌سازی و کار رسانه‌ای بهتر و بیشتری نیاز داریم و باید همه در کنار هم برای توسعه پایدار بکوشیم که نقش مهمی در تحقق اهداف نظام و دولت دارد./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا