انرژی‌های پاک

مخالفت با ساخت مزرعه بادی در استرالیا برای حفظ زیستگاه گونه های در معرض خطر

وزیر محیط زیست استرالیا، پیشنهاد ساخت مزرعه بادی به ارزش ۱۰۰ میلیون دلا در مرکز کوئینزلند را به این دلیل که باعث نابودی جنگل های قدیمی می شد، رد کرد.

وزیر محیط زیست استرالیا، سوسن لی، پیشنهاد ساخت مزرعه بادی به ارزش ۱۰۰ میلیون دلا در مرکز کوئینزلند را به این دلیل که باعث نابودی جنگل های قدیمی که برای گونه های آسیب پذیر و در معرض خطر از جمله کوآلا و بادپر بزرگ با اهمیت هستند می شود را رد کرد .

لی اعلام کرد ساخت مزرعه بادی Lotus Creek، واقع در ۲۰۰ کیلومتری شمال غربی Rockhampton، طبق قوانین محیط زیست این کشور مشخصا قابل قبول نیست، زیرا بخشی از سایت پروژه، زیستگاه گونه هایی است که در دیگر نقاط کشور به دلیل آتش سوزی فاجعه بار تابستان آسیب دیده اند.

لی گفت: تعداد و تراکم گونه های مورد تهدید در منطقه و ارزش احتمالی آینده منطقه به عنوان پناهگاه برای آنها، به این معنی است که این زیستگاه از کیفیت بی نظیری برخوردار است.

بنیاد Australian Conservation، با استقبال از این تصمیم اعلام کرد هیچ پروژه تجاری نباید تنوع زیستی را به خطر بندازد.

طرح مزرعه بادی Lotus Creek، نصب ۸۱ توربین بادی در بیش از ۴۸ هزار هکتار بین Rockhampton و Mackay بود. این منطقه شامل ۶۳۲ هکتار زیستگاه کوآلا، ۳۴۰ هکتار زیستگاه بادپر بزرگ و ۱۵۰ هکتار زیستگاه یک گونه کبوتر آسیب پذیر است.

سال گذشته بیش از ۲۴۰ دانشمند و متخصص حوزه محیط زیست از نخست وزیر این کشور، اسکات موریسون خواستند اقدامات جدی تری برای حفظ محیط زسیت انجام دهد./زیست انلاین

منبع: theguardian

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا