انرژی‌های پاک

انرژی های تجدیدپذیر انگلیس ممکن است خاموش شوند

شبکه ملی برق ممکن است از تأمین کنندگان بخواهد که به دلیل مصرف کم برق، تولید برق را متوقف کنند.ممکن است از صدها پروژه انرژی تجدیدپذیر درخواست شود که آخر این هفته تولید خود را متوقف کنند تا از اضافه بار بر شبکه جلوگیری شود، چرا که تقاضای برق در بریتانیا به شدت کم شده است.

پیش بینی می شود که تقاضای برق در انگلیس به دلیل تعطیلات بهاری و همچنین تعطیل شدن مغازه ها، کافه ها و رستوران ها در پی شیوع ویروس کرونا، به یک پنجم حد معمول برسد.

تقاضای برق در بعد از ظهر شنبه تا ۱۵.۶ گیگاوات کاهش پیدا خواهد کرد، که این مقدار معمولاً مربوط به نیمه شب ها است و تا ساعات اولیه صبح روز یکشنبه این کاهش ادامه می یابد.

در همین حال، پیش بینی می شود که هوای آفتابی انگلیس نسبت به نیاز این کشور، انرژی تجدیدپذیر بیشتری تولید کند.

شبکه ملی قصد دارد در آخر هفته به توربین های بادی کوچک و تأسیسات خورشیدی مبالغی پرداخت کند تا در صورت نیاز تولید برق را متوقف کنند.

حدود ۱۷۰ تولید کننده انرژی تجدیدپذیر در مقیاس کوچک با مجموع ظرفیت ۲.۴ گیگاوات برای این طرح اعلام آمادگی کرده اند. این مقدار شامل ۱.۵ گیگاوات انرژی باد و ۷۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی است. شرکت های دیگر نیز برای افزایش مصرف برق خود در زمان کاهش شدید تقاضا در این طرح ثبت نام کرده اند./زیست انلاین

منبع: theguardian

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا