محیط زیست

افزایش حفاظت از محیط زیست در زمان کرونا

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: در زمان شیوع کرونا و سودجویی متخلفین از وضعیت جامعه، ماموریت‌های مشترک یگان حفاظت محیط زیست و نیروی انتظامی استان گیلان افزایش و بصورت مداوم انجام شده است.

ساسان کفایی در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی گیلان که با هدف قدردانی از همکاری موثر و سازنده نیروی انتظامی در حفاظت از محیط زیست و همچنین بررسی راهکارهای بهتر به منظور ارتقاء سطح تعاملات و همکاری بین دو دستگاه در دفتر فرماندهی نیروی انتظامی گیلان برگزار شد، ضمن معرفی اجمالی محیط زیست و تنوع زیستی کم نظیر استان گیلان گفت: شرایط خاص محیط زیستی استان گیلان، تراکم مناطق مسکونی، وجود جنگل های ارزشمند هیرکانی و  همچنین وجود انواع گونه های پستاندار، پرنده و آبزیان سبب شده تا ماموران یگان حفاظت محیط زیست همواره در حال ماموریت های گشت و کنترل و پایش مناطق باشند.

۳ برابر شدن کشفیات یگان محیط زیست گیلان

وی همکاری و تعامل نیروی انتظامی با یگان حفاظت محیط زیست را یکی از عوامل موثر در پیشبرد اهداف سازمانی حفاظت محیط زیست عنوان کرد و افزود: این همکاری‌ها یقینا در کاهش تخلفات و جرایم محیط زیستی و همچنین پیشگیری از جرم تاثیرگذار است و آمارهای موجود در دو ماهه گذشته مبنی بر افزایش کشفیات در حوزه شکار و صید، به ویژه کشف و ضبط انواع سلاح مجاز و غیرمجاز از متخلفین در سطح استان نیز بخوبی بیانگر این تعامل و همکاری است.

کفایی با اشاره به سه برابر شدن کشفیات یگان حفاظت محیط زیست گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ادامه داد: علیرغم شیوع بیماری کرونا، ماموریت‌های مشترک یگان حفاظت محیط زیست و نیروی انتظامی استان گیلان افزایش و به صورت مداوم انجام شده است.

در ادامه این نشست سردار ملکی فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به فرهنگ بالای مردم گیلان و آداب و رسوم منحصر به فرد آنان گفت: حفظ محیط زیست و انفال الهی وظیفه ای است که بر دوش تک تک افراد جامعه قرار دارد و در راستای حفاظت از این مواهب ارزشمند، پلیس نسبت به جلوگیری از تخریب محیط زیست و همچنین اعمال قانون خودروهایی که با رها سازی پسماند، اقدام به آلوده ساختن خیابانها و محورهای مواصلاتی می کنند، اقدام می‌کند.

ریخت و پاش زباله در جاده ه شایسته گیلان نیست

وی اضافه کرد: شایسته نیست در این استان  صحنه هایی مانند ریخت و پاش زباله در معابر و جاده ها مشاهده شود.

سردار ملکی با تاکید بر اهمیت محیط زیست و مواهب طبیعی، لزوم صیانت از آن را یک وظیفه همگانی دانست و گفت با هم افزایی بیشتر می توان کارهای بزرگی در راستای حفظ محیط زیست انجام داد.

وی با تاکید بر آمادگی کامل نیروی انتظامی به منظور همکاری با مجموعه حفاظت محیط زیست گیلان و استفاده از توان فنی این نیرو در شناسایی متخلفین از مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خواست تا طرح های خود را برای همکاری و تعامل بیشتر به نیروی انتظامی ارائه کند./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا