محیط زیست

تولید محلول ضد عفونی کننده دوستدار محیط زیست

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید محلول ضد عفونی کننده دوستدار محیط زیست شدند که شیمیایی نبوده و آسیبی به افراد وارد نمی‌کند.

دکتر تقی عبادی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در خصوص محصولات تولید شده گفت: در این شرکت محلول مولتی اکسیدانت سوروکت برای شست و شو و گندزدایی دست و سطوح به تولید می رسد.

وی ادامه داد: این محصول بر پایه فرایندهای الکترولیز-یونیزاسیون و بر اساس جداسازی انتخابی یون ها توسط دیافراگم لایزر تولید شده است. در این فناوری، با عبور جریان مستقیم الکتریکی از محلول اب و نمک، یک محلول اسیدی و یک محلول قلیایی تولید می شود.

عبادی خاطر نشان کرد: سلول یا هسته اصلی دستگاه از کاتد و اند با خواص خاصی تشکیل می شود؛ فرایند موجود در فناوری انحصاری این شرکت است که نیاز به افزودن مواد شیمیایی ندارد و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند. همچنین این محلول در راستای ضد عفونی و گندزدایی خطری برای افراد به وجود نمی آورد.

وی افزود: سوروکت یک محلول قلیایی بوده که غیر قابل اشتعال است که در صورت استفاده آسیبی به پوست  انسان وارد نمی کند. سوروکت محلول بسیار مناسبی برای شستشو و گندزدایی سطوح است./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا