یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲
خانه / اخبار / سال ۲۰۲۰ گرمترین سال خواهد بود
سال 2020 گرمترین سال خواهد بود

سال ۲۰۲۰ گرمترین سال خواهد بود

دانشمندان می گویند که قرنطینه در کشورهای جهان باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شده است اما تغییرات طولانی مدت برای بهبود وضعیت آب و هوا مورد نیاز است.

طبق گفته هواشناسی، به احتمال فراوان سال ۲۰۲۰ گرمترین سال از زمان ثبت گرمای جهان باشد و رکورد ثبت شده در چهار سال گذشته را بشکند.

 دانشمندان می گویند اگرچه قرنطینه هایی که به دلیل ویروس کرونا در کشورها وجود دارد به طور موقت آسمان را تمیز کرده است، اما هیچ کاری برای خنک شدن آب و هوا انجام نداده است، چرا که این امر نیاز به اقدامات عمیق تر و طولانی مدت تر دارد.

رکوردهای گرما از ژانویه تاکنون از قطب جنوب تا گرینلند، شکسته شده و بسیاری از دانشمندان را غافلگیر کرده است زیرا این پدیده معمولاً با درجه حرارت بالا همراه است.

اداره ملی اقیانوس شناسی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد به احتمال ۷۵ درصد سال ۲۰۲۰ گرمترین سال از زمان شروع اندازه گیری گرما باشد.

این ژانویه گرمترین ژانویه بود و در پایتخت بسیاری از کشور های واقع در قطب شمال خبری از بارش برف نبود.

در ماه فوریه، یک پایگاه تحقیقاتی در قطب جنوب برای اولین بار درجه حرارت بیش از ۲۰ درجه سانتیگراد را در قاره جنوبی به ثبت رساند و در سمت دیگر در شهر قاناق، واقع در گرینلند، رکورد دمای ۶ درجه سانتیگراد به ثبت رسید./زیست انلاین

منبع: theguardian

حتما ببینید

برای تولید زباله کمتر و یک سفر محیط زیستی در نوروز چه کنیم؟

برای تولید زباله کمتر و یک سفر محیط زیستی در نوروز چه کنیم؟

هنگام سفر به طبیعت، رفتار ما انسان‌ها با طبیعت و محیط زیست چگونه است؟ آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.