بهینه سازی مصرف آب

دستگاه تولید آب از رطوبت هوا “ایران‌ساخت” رونمایی شد

دستگاه آب ساز توانایی تولید آب با کیفیت از رطوبت هوا را دارد، این دستگاه بدون وجود نمونه آزمایشگاهی، برای اولین بار در ایران با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به مرحله تجاری سازی رسید.

 به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از سالن تولید شرکت دانش بنیان اندیشه سازان سلامت پارسیان بازدید کرد. این شرکت سازنده دستگاه تولید آب از رطوبت هوا است که توانایی تولید روزانه ۷۵۰ لیتر آب را دارد.

آب تولید شده توسط این دستگاه که به گفته سازندگان آن در کیفیتی مطلوب و بهداشتی تهیه می‌شود، در پک‌های یک و نیم لیتری به دست مصرف کننده می‌رسد.

 سامانه تولید آب از رطوب هوا می‌تواند در زمان بروز بحران و بلایای طبیعی، کارکردی  حیاتی داشته باشد.

ضرورت وجود این دستگاه به ویژه در زمان وقوع سیل و زلزله‌های اخیر احساس شد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر اساس یک برنامه ویژه حمایت از محصولات دانش بنیان دارای کاربرد در زمان بحران را در سال جاری تقویت کرده است. بر اساس این برنامه، تولید کلیه محصولات دانش بنیانی که وجود آنها در زمان بحران ضروری است، مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار می‌گیرد.

این دستگاه در رطوب بین ۳۰ تا ۷۰ درجه کار می‌کند و عملکرد آن در مناطق شمالی، جنوبی و غربی، کشور مطلوب گزارش شده است.

دستگاه آب ساز از رطوبت هوا همچنین در حجم‌های ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ لیتر طراحی شده است و  در صورت وجود سفارش، امکان ساخت دستگاه با حجم بالاتر نیز وجود دارد.

سورنا ستاری در ضمن بازدید از سالن تولید این شرکت از دیگر محصولات آنها نیز بازدید کرد، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز در این بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری را همراهی کرد./دولت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا